Za velmi chladného počasí se v rakouském městečku Schladming konal poslední závod světového poháru. Kutnohorský biker Jaroslav Kulhavý (Michelin Speialized) v něm dojel na skvělém pátém místě a v konečném pořadí SP to pro něj znamená celkově šestnácté místo. Minuta a dvaačtyřicet vteřin chybělo pátému Jaroslavu Kulhavému na medaili! Mezi něj a „bednu“ se ještě vklínil Švýcar Lukas Flückiger, na kterého dle vlastních slov měl. „Mohl jsem začít dřív, bylo to dost rychlý. Pak jsem to ale vzdal, říkal jsem si, že je lepší jet na jistou pětku, než se někde zrakvit,“ popisoval Jarda svůj závod pro internetové stánky www.mtbs.cz.

Velmi povedenou sezónu tak zakončil v „osobáku“ a poprávu byl hodně šťastný. „Schladming mi vždycky seděl, nebyl jsem tady hůř než snad třicátej. Dneska se to potvrdilo, nebylo místo, které by mi vadilo. Celý mi to sedlo, nebyl žádnej problém jako defekt nebo tak něco. Dvě kola před cílem jsem malinko poodjel ze skupinky a už jsem si to podržel. Spokojenost je velká,“ dodal spokojený jezdec.

Konečné pořadí: 1. Julian Absolon, 2. Chtistoph Sauser, 3. José Antonio Hermida, 4. Geoff Kabush, 5. Bury Stander, 16. Jaroslav Kulhavý, 34. Milan Spěšný…