Samotný zápas byl vyrovnaný pouze v úvodních deseti minutách, kdy se soupeři navzájem „oťukávali“. V té době svítil na ukazateli skóre stav 6:5 pro Jiskru. V následujících minutách však režii utkání převzali domácí do svých rukou a druhou desetiminutovku vyhráli 6:1, čímž si vytvořili nadějné vedení 12:6. Závěr prvního poločasu se dohrával v klidném tempu a obě družstva do konce první poloviny utkání přidávala branky již rovnoměrně. Poločasový výsledek zněl 16:11.

Na začátku druhého poločasu se hostům z Kolína podařilo snížit na rozdíl dvou branek a tento odstup udržovali až do 45. minuty, kdy byl stav 20:18 pro Jiskru. Poté však domácí Zruč n. S. zabrala a definitivně rozhodla o tom, že oba body zůstanou ve Zruči n. S. Závěrečných patnáct minut vyhrála Jiskra 10:3 a tím pádem i celé utkání 30:21. Vítězství je zcela zasloužené a kdyby Zručští hráli celé utkání naplno, rozdíl skóre mohl být i vyšší. Je nutné však podotknout, že soupeř bude zřejmě „okupovat“ spodní patra tabulky a tak vítězství lze považovat za povinné.
Střelecky se opět zaskvěl Bohm, který zatížil konto soupeře dvanácti brankami. Velmi dobře zahrál i kapitán družstva Vrzáček, který po zranění hrál svůj první podzimní zápas. Herní přestávka však na něm nebyla znát a vstřelil osm branek.

Zruč n. S. - Kolín B 30:21 (16:11)

Sestava a branky Zruče n. S.: Dejda - Bohm 12, Vrzáček 8, Felis 5, Kaplan 2, Hejl 2, Korel 1, Kuchyňka, Hornát, Netolický.

V dalším kole muži Jiskry Zruč n. S. zavítají na palubovku družstva TJ JM Chodov, které chce zručskému týmu oplatit jarní porážku, která je připravila o vítězství v SRL. Zápas se hraje v sobotu od 16.30.

Zdroj: Jiří Dolejší