Dne 12. dubna 2008 bude prvním kolem zahájen letošní již 33. ročník sdruženého okresního přeboru (OP) družstev mužů v nohejbalu pro okresy Kutná Hora a Kolín. Největší novinkou proti loňskému roku bude změna herního modelu utkání, kdy došlo ke snížení dílčího počtu zápasů v utkání z deseti na sedm (naposledy byl takto okresní přebor organizován na přelomu osmdesátých a devadesátých let). Hlavním důvodem změny je zvýšení atraktivnosti jak pro diváky, tak i samotné hráče. Zkrátí se celková doba trvání utkání, která v minulosti mnohokrát překračovala i tři hodiny a hra značně ztrácela na zajímavosti.
Samotné utkání budou tvořit dílčí čtyři zápasy dvojic, dva zápasy trojic a zápas singlu.
Rovněž počet jedenácti přihlášených družstev je rekordní (loni osm účastníků) a tak čeká každé družstvo pořádná porce 20-ti soutěžních utkání. Vítěz a přeborník okresu bude známý po posledním kole, které je na programu dne 27. září 2008.

Účastníci sdruženého OP družstev 2008 z okresu Kutná Hora:
NK Sparta Kutná Hora – obhájce prvenství
SK Vavřinec
TJ Sokol Čáslav „A“
TJ Sokol Čáslav „B“
TJ Jiskra Zruč n. S.
Chabeřice Star „A“
Chabeřice Star „B“ – nováček
TJ Slavoj Vrdy – nováček
TJ Církvice „B“ - nováček
Účastníci sdruženého OP družstev 2008 z okresu Kolín:
TJ Slavoj Český Brod „B“
Nohejbal Kostelec n. Č.l.

Mezi největšího favorita soutěže lze zařadit oddíl z Kutné Hory, který se bude snažit získat titul přeborníka OP již potřetí v řadě. Dále pak oddíly Vavřince a Čáslavi „A“. Do pořadí v čele tabulky může rovněž hodně promluvit i Český Brod „B“, který má na své soupisce hodně mladých talentovaných hráčů. Celkem je v družstvech okresního přeboru registrováno 111 hráčů, nejvíc v oddíle z Vrdů ( 14 hráčů ) a nejméně v Chabeřicích „A“ ( 7 hráčů ). Nejmladším hráčem OP je Josef Líbal ( Český Brod „B“ ) 13 roků a naopak nejstarším hráčem je František Šmejkal ( Kostelec n. Č.l. ) 66 roků !

Program 1.kola, dne 12. dubna od 9 hodin:
NK Sparta Kutná Hora – TJ Slavoj Vrdy
TJ Sokol Čáslav „B“ – TJ Sokol Čáslav „A“
Chabeřice Star „B“ – Chabeřice Star „A“
TJ Slavoj Český Brod „B“ – TJ Církvice „B“
Nohejbal Kostelec n.Č.l. – TJ Jiskra Zruč n. S.
SK Vavřinec – volno

Zdroj: Peter Rackovský