K rozuzlení může dojít již v příštím předposledním 21. kole, kdy v přímém souboji hostí Kutnohorští svého největšího rivala. V dalších utkáních si velice dobře vedlo družstvo Vrdů, které na domácím hřišti dvakrát vyhrálo a jelikož tým Zruče n. S. naopak dvakrát zaváhal, Vrdy poskočily na průběžné třetí místo v tabulce. Zajímavý byl i souboj na opačném pólu tabulky, kdy prohra družstva Chabeřic B v Kostelci n. Č. l. odsoudila chabeřické na konečné poslední místo OP 2008.

Výsledky 19. kola

Kostelec n. Č. l. – Chabeřice B 5:2 (sety 11:6) - Po souboji posledních týmů soutěže zůstal pomyslný „Černý Petr“ na straně Chabeřic. Hostům letos poprvé chyběl jejích kapitán hráč Pössnicker a jeho absence byla pro tým citelná. Kostelec n. Č. l. ve velice prestižním utkání chtěl oplatit soupeři prohru 3:4 z 8. kola a to se mu dokonale povedlo. Utkání bylo vyrovnané až do stavu 2:2 po odehraném zápase prvních trojic, ale pak po zbytek zápasu dominovali hráči domácího týmu. Průběh: 0:1, 2:1, 2:2 a 5:2. Kostelec n. Č. l.: Bílek, Kratochvíl, P. Chejn, Karel, Vichera. Chabeřice B: J. Král st., Šťastný, Sátra, Jeništa, Peroutka.

Čáslav B – Kutná Hora 2:5 (sety 6:10) - Do sestavy domácích nastoupila poprvé letos nová posila, hráč V. Culka a možná i proto zahájil jeho tým bez respektu ze soupeře. Po úvodních zápasech dvojic získali Čáslavští velice slibné vedení 2:0 bez ztráty setu. Navíc když v zápase singlu získali první set vypadalo to s K. Horou velice zle. Vedoucí tým soutěže ale následně ukázal svoji sílu, povolil soupeři pouhý zisk dvou setů a průběh utkání dokonale otočil. Čáslav B: Hykel ml., Rackovský, Culka, Hykel st., Klimeš. Kutná Hora: Fritscher, D. Škarka, Němec, Zinek.

Vrdy – Církvice B 7:0 (sety 14:4) - Nečekaně hladce si poradily Vrdy se svým soupeřem, když mu uštědřily „kanára“. Církvicím nechyběla snaha, ale když již některý zápas dotáhly do třetího rozhodujícího setu, nepřálo jim nohejbalové štěstí. Nejlepším hráčem utkání byl domácí kapitán J. Havránek, který stoprocentně bodoval ve všech svých pěti zápasech. Vrdy: J. Havránek, Vavřina, M. Havránek, Bělský. Církvice B: Faltys, Volenec, R. Laczko, Kutílek, Uhlíř.

Vavřinec – Č. Brod B 3:4 (sety 10:8) - Domácí družstvo sehrálo s favoritem více než vyrovnanou partii a nebýt špatných koncovek třetích setů, mohlo z utkání vyjít jako vítěz. Svědčí o tom skutečnost, že celkem čtyřikrát se ze zisku třetího setu radovali brodští hráči. Nejlepším hráčem utkání se stal hostující Vedral, který zajistil Č. Brodu všechny body. Průběh: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4 a 3:4. Vavřinec: T. Rezner, Coněk, Konvalinka, Janoušek. Č. Brod B: Vokáč, Vedral, Hahn, Líbal.

Ostatní výsledky: Chabeřice A – Zruč n. S. 4:3 (sety 9:8).

Výsledky 20. kola

Vrdy – Čáslav A 4:3 (sety 8:6) - Hosté jeli k utkání do Vrdů hodně oslabeni, ale i tak zde sehráli vyrovnaný duel. Vrdští hráči předvedli lepší hru v zápasech dvojic poměrem 3:1 a to bylo pro jejích vítězství, které je posunulo na třetí příčku OP rozhodující. Průběh: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3 a 4:3. Vrdy: J. Havránek, Vavřina, Kaňka, Schreiber, M. Havránek. Čáslav A: Kristín, Kuchar, Polák, Havel.

Církvice B – Zruč n. S. 4:3 (sety 9:8) - V odpoledním utkání se představily Církvice úplně jiným výkonem. Hosté, kteří již čtyři utkání v řadě neprohráli, se i tentokrát hodně spoléhali na výbornou hru svých trojic. A právě v tomto vyrovnaném utkání dospělo rozhodnutí až do posledního zápasu trojic a v něm měli překvapivě herně navrch domácí hráči. Vítězstvím se Církvice bodově dotáhly na osmé čáslavské áčko. Průběh: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3 a 4:3. Církvice B: R. Laczko, Kutílek, Volenec, Uhlíř, Holý. Zruč n. S.: J. Král ml., Kotek, Doubrava, Rebhán.

Čáslav B – Chabeřice A 3:4 (sety 9:10) - Rovněž velice vyrovnané utkání přinesl tento přímý souboj o pátou příčku v tabulce OP. Čáslav v tomto odpoledním utkání hodně litovala absenci svých klíčových hráčů, neboť vyšla zcela naprázdno ze všech čtyř zápasů dvojic. Celkem pět zápasů musel rozhodovat až třetí rozhodující set a i v tomto měření byli lepší chabeřický hráči poměrem 3:2. Průběh: 0:2, 2:2, 2:4 a 3:4. Čáslav B: Hykel ml., Rackovský, Klimeš, Hykel st., Ondruš. Chabeřice A: J. Janda st., Závorka st., P. Janda, Závorka ml., J. Janda ml..

Vavřinec – Kostelec n. Č. l. 6:1 (sety 13:4) - Vavřinec byl v utkání jasně lepším týmem a postupně navyšoval své vedení. Jediný zápas, ve kterém nestačil na soupeře byl zápas singlu. Vítězstvím se vavřinečtí hráči dostali na 7. místo tabulky OP před čáslavský A tým. Průběh: 2:0, 2:1 a 6:1. Vavřinec: T. Rezner, Coněk, Konvalinka, J. Rezner, Janoušek. Kostelec n. Č. l.: Bílek, P. Chejn, Kratochvíl, Kovář.

Ostatní výsledky: Chabeřice B – Kutná Hora 0:7.

Příští program: 21. kolo, sobota 20. září 2008 od 9.00: Čáslav B – Kostelec n. Č. l., Kutná Hora – Č. Brod B, Církvice B – Vavřinec, Vrdy – Chabeřice A, Chabeřice B – Čáslav A.