Úvalští sokolové jsou letitým a tradičním soupeřem, se kterým Sparta v minulých letech odehrála hodně zajímavých a dramatických utkání.
V letošním mistrovském ročníku SRL jsou hosté z Úval po třech odehraných utkáních v průběžné tabulce šestí se ziskem tří bodů. V 1. kole doma remizovali s pražským Chodovem B 21:21, ve 2. kole prohráli v Železném Brodě 30:27 a před týdnem v utkání 3. kola zvítězili doma na Libčicemi 19:14.
V loňském ročníku SRL kutnohorský tým mužů odešel z obou vzájemných utkání poražen – nejprve na podzim 2007 prohrál v Úvalech, vysoko o 11 branek – 38:27, když v poločase byl stav 18:12. Z domácích se tehdy nejvíce střelecky dařilo Němečkovi - autoru 10 branek. Sedm přidal Teplý, 6 Polák, 5 Kahovec, 4 Hruška, 3 Štika 2 Prchal a 1 Kysilka. Za Spartu zaznamenal 9 branek Kůrka, 5 Morysek, 4 Hrčka a Thieme, po 2 dorostenci Hájek s Hovorkou a 1 Šalátek.

V odvetě – na jaře 2008 potom 28:31 (12:17). Branky K. Hory: Hasala 9, Hrčka 5, Šalátek 5, Morysek 4, Hájek 2, Polívka st. 1, J. Salák 1 a Šnajdr 1. Branky hostů: Březina 8, Němeček 8, Kroutil 5, Polák 5, Branyš 3 Kysilka 1 a Valach 1.
Toto vítězství bylo po dlouhých letech první, ve kterém si body odvezli hosté. Jinak v posledních vzájemných utkáních však výrazně rozhodovala výhoda domácího prostředí.

Kutná Hora začala letošní mistrovský ročník SRL podstatně lépe, než ten loňský. Po úvodních třech kolech je dokonce v čele průběžné tabulky soutěže se ziskem pěti bodů. Tým výrazně posílil brankář Pristaš a většina loňských „marodů“ je již v pořádku. I když se zraněním se stále potýká sedm hráčů – a někteří z nich jsou vyřazeni dlouhodobě. V průběhu podzimní části by však měli do hry určitě zasáhnout Polívka ml. a Šalátek, u Breyla, Červenky, Rudolfa, J. Saláka a Thiemeho se to ale nedá předpokládat. Uvidíme na jaře.

A ještě fakta k nedělnímu domácímu utkání: čtvrté kolo SRL mužů Sparta Kutná Hora – Sokol Úvaly začíná na hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v tradiční čas – od 10.30 a bude jej řídit zkušená extraligová dvojice Skružný – Kavulič.

Oddíl házené TJ Sparta Kutná Hora srdečně zve všechny příznivce na nedělní sportovní dopoledne do areálu v Tyršově ulici na Žižkově.

Zdroj: Petr Vobořil