Jak byste zhodnotil dosavadní část sezony, která byla pro váš cyklistický klub doposud velmi úspěšná?
Sezona probíhá dle očekávání. Jarda Kulhavý si vybojoval nominaci na OH v Pekingu. Stabilně dojížděl při závodech Světového poháru do desátého místa. Obhájil titul mistra ČR a zlepšil umístění na OH v MTB, i když cílem bylo dojet do dvanáctého místa. Ale sport je sport.

Určitě se dá ještě něco zlepšit. Co by to mělo pro příští rok být?
Vždy je co zlepšovat. Je třeba zapracovat na stabilních výsledcích po celou sezónu. Dotáhnout do konečné podoby tvář celého teamu.

Hlavní postavou klubu je bezpochyby Jaroslav Kulhavý, pro kterého jste klub vlastně zakládali. Co můžete o Jardovi říct?
Jarda je talent od boha. Takový se rodí jednou za sto let. Určitě v poslední době zapracoval na psychice a to se vyplatilo. Jinak potvrzuje pořekadlo „hodní nevyhrávají“. Je prostě svůj!

V Pekingu dojel Jarda osmnáctý a několikrát se nechal slyšet, že měl na víc, ale svoji chybou, kdy si špatně nastavil posez, to na lepší než osmnáctý flek nebylo. Přípravy byly na olympiádu rozhodně důkladné a pak přijde takováto chyba… Převládá na vaší straně spokojenost nebo se dalo udělat něco líp?
Je to strategie sponzora, ukázat novinku. Bohužel Jarda patří mezi málo jezdců, kteří mají problém s přechodem na nový stroj. Byl sám a rozhodl se ve prospěch nového kola. Pohybujeme se ale na rovině „kdyby“ a na to se nemůžeme vymlouvat. Pravdou je, že potom za čtrnáct dní dojel při světovém poháru na starém kole pátý! Stalo se.

Do týmu jste přivedl další jezdce, kteří nalili do stáje novou krev. Jste spokojen i s nimi?
Určitě! Změnou team procházel od počátku a nyní tu máme lidi o které se dá opřít! Je to super.

Mohl byste čtenářům ve stručnosti říci pár dosavadních úspěchů u jednotlivých jezdců?
Jaroslav Kulhavý: nominace na OH, umístění do 12-tého místa při závodech světového poháru, 11. místo na MS, 18. místo na OH v Pekingu, titul mistra ČR XCO MTB, třetí a čtvrté místo při závodech českého poháru v cyklokrosu, nominace na světový pohár v cyklokrosu v Táboře.
Ondra Zelený: umístění do 12-tého místa při závodech českého poháru MTB, 2. místo v celkovém pořadí MTB XCM.

Jaké si kladete s klubem cíle pro příští rok?
Rozhodně obhajoba titulu mistra ČR, umístění do TOP TEN ve světovém poháru (umístění nejméně jednou do třetího místa), do pátého místa na MS. Celkově se zhruba posunout na úroveň první světové desítky.

Budete tým opět rozšiřovat?
Nepočítáme s rozšiřováním týmu A. Naopak je možnost posílit řady v B týmu a v neposlední řadě chceme pro fanoušky spustit novinku „Fan club Jardy Kulhavého“.

Co čeká bikery v nejbližší době?
V současné době se věnujeme cyklokrosové sezóně, poté odpočinek a nakonec odlet do tepla a najíždět potřebný počet kilometrů.

A co čeká v nejbližší době vás?
Již měsíc intenzivně pracuji na příští sezoně. Zajišťuji materiál, oblečení a sponzory. To vše mi potrvá zhruba do ledna až února.