Jako první se ujali vedení ve 4. minutě domácí, ale hned z protiútoku Sparta vyrovnala. O minutu později brankář Pristaš střelou přes celé hřiště dostal Kutnou Horu poprvé do vedení 1:2 a v tomto duchu utkání pokračovalo i v dalších minutách.
O poločasové přestávce došlo k výraznému oslabení Kutné Hory, Maroš musel z vážných rodinných důvodů zápas opustit a tak celý druhý poločas odchytal čerstvý „padesátník“ Vláďa Malý. A vedl si neméně dobře, připsal si dokonce jedenáct úspěšných zákroků a měl výrazný podíl na konečném úspěšném výsledku.

Rozhodujícím momentem utkání byly poslední dvě minuty. V předposlední 59. minutě „zaúřadoval“ Šnajdr, nejprve z pivota zvýšil na 21:23 a za faul na něj Kůrka ze sedmičky dokonce na 21:24. Ale ještě v téže minutě domácí snížili na 22:24 a na začátku poslední minuty dokonce na 23:24. Utkání mohl poté rozhodnout Hovorka, ale ze středu brankoviště ho domácí brankář vychytal. Vršovičtí měli poté možnost vyrovnat, náskok z levého křídla však zhruba dvacet vteřin před koncem brankář Vláďa Malý skvěle zlikvidoval! Zbývající čas již hráči Sparty míč takticky udrželi a v poslední vteřině mohl ještě změnit stav Hájek. Tutovku však také neproměnil, nic to však nemohlo změnit na zaslouženém vítězství Sparty v tomto dramatickém utkání.

Vršovice – Kutná Hora 23:24 (9:10)

Sestava a branky K. Hory: Malý, Pristaš 1 - Kůrka 8, Hasala 5, Morysek 4, Hrčka 3, Hájek 1, Hovorka 1, Šnajdr 1, Horák a Jelínek. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 4/3. Sedmičky: 6/3 - 5/2. Rozhodčí: Jeřábek - Svítek. Diváci: 20.

Zdroj: Petr Vobořil