Na tomto turnaji se sešla jak kutnohorská elita v podání ligových hráčů, tak i několik žáků místní squashové školy. Pro velký počet účastníků se rozhodlo, že hráči nastoupí přímo do "pavouka" a nebude se rozehrávat stylem každý s každým. Přesto se sehrálo na tři desítky vzájemných zápasů. Jako velcí talenti se ukázali dva nejmladší hráči, reprezentanti místní squashové skoly Petr Brant ml. (14) a Pavel Geier ml. (14), kteří mezi převahou ligových hráčů obsadili skvělé 9., resp. 10. místo. Tento turnaj byl výjmečný také tím, že zde soutežila pouze jedna squashistka - Magda Brantová a umístila se na krásném 8. místě. V pravé poledne byla odehrána základní část a soutěž vyvrcholila boji o medailové příčky.

V semifinálových zápasech proti sobě stanuli současní vedoucí hráči kutnohorské squashové ligy (R. Novotný, R. Tandler, J. Barták) a hostující hráč z Poděbrad (T. Veverka). Jejich vzájemné zápasy se pro zatraktivnění divákům, kterých se přislo podívat na dvě desítky, hrály na tří vítězné sety. Do finálového duelu po navlas vyrovnaných soubojích postoupil Radek Novotný, jenž porazil Tomáše Veverku 3:1 na sety (11:2; 11:3; 7:11; 5:11). A Roman Tandler, který uštědřil Josefu Bartákovi porážku 3:2 na sety (6:11; 11:5; 11:1; 5:11; 11:9). V závěrečném zápase, který překračoval úroveň tohoto turnaje minimálně o dvě třídy, se bylo opravdu na co koukat. Hráči kombinovali všechny osvedčené squashové triky - nízké crosy, výměny po lajnách nebo hru o zadní sklo. K vidění bylo i čtyři nebo pět dokonalých niků. Zápas to byl opravdu dlouhý a oba favority stál mnoho sil. Pětisetová pětadvacetiminutová bitva skončila lépe pro zkušenějsího z dvojce - Radka Novotného (11:8; 11:8; 10:12; 4:11; 11:9). Který se tak stal i celkovým vítězem turnaje.
Celkové pořadí: Novotný, R. Tandler, Barták, T. Veverka, T. Tandler, Šimůnek, Hodan, Brantová, P. Brant ml., P. Geier ml., Jančev, J. Veverka, J. Geier. Všichni hráči si odnesli zajímavé ceny, které do soutěže věnovala firma Semtex a Squash club Zlatá husa.

Zdroj: Jakub Geier