Od pěti hodin na trať vyjeli opět ti nejmenší a o hodinu později se už rozjížděla hlavní kategorie dospělých. Letní počasí na trať kolem rozhledny Vysoká přilákalo oproti prvnímu závodu mnohem více závodníků, stejně tak i diváků, což těšilo i ředitele závodů.

„Oproti tomu minulému termínu to bylo úplně o něčem jiném. Vyšlo nám počasí, a proto přijelo i víc lidí, nejenom dětí, ale i v dospělých kategoriích, což samozřejmě člověka, který to pořádá a má s tím nějaké nervy, potěší,“ radoval se těsně po završení druhého kola závodů Josef Straka. Ten vidí gró i v dobrém kolektivu, který na závody dohlíží. „Úspěchem je i nějaký tým, který tu pracuje, a který i výborně funguje. Bez nich by takovéto závody jeden člověk nezvládl, a zato jim velké díky.“

Třetí kolo závodů Generali Straka Cup Miskovice 2008 se jede už příští pátek a ředitel závodů na něj bikery opět zve. „Závodníky bych chtěl pozvat i na příští termín, který je 6. června. Chtěl bych, aby přijeli i další cyklisté a to v pořádku a v dobré formě. Hlavně aby nám vyšlo počasí, to je padesát procent úspěchu,“ zakončil Straka.

Výsledky v jednotlivých kategorií II. závodu: Děti: 1. Müller Jakub, 2 Zelený Vít, 3. Matějka Martin. Dívky I: 1. Tichá Gabriela, 2. Muchová Petra. Dívky II: 1. Novotná Karolína, 2. Drahovzalová Markéta, 3. Březinová Daniela. Chlapci I: 1. Jelínek Josef, 2. Pilný Josef, 3. Wagenknecht Filip. Chlapci II: 1. Lichnovský Tomáš, 2. Bartoň Jan, 3. Jurečka Jiří.

Junioři: 1. Řehák Martin, 2. Merenus Ondřej, 3. Bohata Tomáš. Ženy: 1. Novotná Karolína, 2. Drahovzalová Markéta, 3. Pilařová Kamila. Muži I: 1. Bartoň Pavel, 2. Nosek Pavel, 3. Beneš Petr. Muži II: 1. Müller Patrik, 2. Novotný Jaroslav, 3. Franc Miroslav. Muži III: 1. Jeřábek Petr, 2. Prchal Pavel, 3. Hájek Stanislav.

Třetí závod se koná v pátek 6. června. Děti startují od 17 hodin (prezentace od 16:00 do 16.45) a hlavní závod startuje v 18 hodin (prezentace od 17.00 do 17.45).