Mužstva byla rozdělena do čtyř skupin, ve kterých se systémem každý s každým bojovalo o dvě postupová místa do čtvrtfinále. Následující boje probíhaly již vyřazovacím způsobem. Letošní turnaj byl ve znamení nastupujícího mládí což se také projevilo v konečných výsledcích.

O třetí místo se utkaly kolektivy Chlístovic (Tesárek, Jelínek a Strnad) a lonští stříbrní Opatovice I (Fröhlich, Malínek a Kout), se šťastným koncem pro domácí Opatovice I.

Ve finále proti sobě nastoupil kolektiv velmi mladých nohejbalistů z Vrdů (Frank, Vavřina a Havránek) a omlazený tým Kuličkářů z Prahy (Štěpař, Schubert a Schubert). V zápase vysoké úrovně zvítězil přesvědčivě kolektiv mladíků z Vrdů.

Zpestřením turnaje byl kolektiv nohejbalistek Dámská jízda z Prahy. Obsadily sice až 15. místo ale svou účast přislíbily i v příštím roce.

Turnaj sledovalo i početné obecenstvo z Opatovic I a okolí. Turnaj byl také, jako vždy, zabezpečen i po stránce občerstvení, za což je třeba poděkovat Věře Pilcové, Markétě Plaché s dcerou Terezou a Václavu Radovi, kteří se nepřetržitě deset hodin starali o spokojenost hráčů i diváků.

Rozdělení pohárů a medailí pro první tři družstva a dále diplomů a „věcných“ darů pro osm čtvrtfinalistů provedl hlavní organizátor pan Ladislav Míča a JUDr. Pavel Kýzr.

Turnaj sponzoroval obecní úřad Opatovice I. a částečně firma Kohap. Závěrem poděkoval pan Ladislav Míča za účast a vyzval přítomné kolektivy k účasti v příštím 17. ročníku turnaje v nohejbalu trojic v Opatovicích I.

Zdroj: Ladislav Míča