Právě hned první zářijový víkend dorazí juniorská florbalová reprezentace (1. - 3. 9.), která vstupuje do nového cyklu s novými jmény. A bude chtít napravit nepovedené vystoupení na posledním MS, kde kluci brali nepopulární „brambory“.

Po florbalovém výběru U19 by mělo následovat soustředění měsíce a sice návštěva českých volejbalových reprezentantek, které aktuálně porazily na ME Ukrajinu a ve čtvrtfinále je čekají mistryně světa ze Srbska.

„Nejlepší české hráčky by se měly v termínu 4. - 8. září připravovat v naší hale na třetí vrchol roku - olympijskou kvalifikaci. Ta se odehraje v druhé polovině září v Číně a vedle domácí Číny, týmů z Dominikánské republiky, Nizozemska, Kanady a Mexika  čekají na naše děvčata právě Ukrajina a Srbsko. Do Paříže jedou dva nejlepší týmy ze tří skupin,“ uvedl Michal Vavák ze sportovní haly Klimeška.

Druhý zářijový víkend bude ve znamení vstupu domácích florbalových týmů FBC dospělých do nové sezony. Představí se jak prvoligové ženy (9. 9. od 18 hodin proti Dobrušce), tak i divizní muži (10. 9. od 18 hodin s Klatovy). Tento celý víkend (8. - 10. 9.) hostí hala basketbalový Coaches 4 Future, vzdělávací kurs pro trenéry dětí a mládeže pod vedením Mileny Moulisové, šéftrenérky dětí a mládeže pod CZ Basketbal a jedinou instruktorkou FIBA v Česku.

Polovina měsíce září připadá na pilotní ročník akce Festival sportu, pobyt korfbalové reprezentace U15 a v neděli 17. 9. přivítají pořadatelé na Klimešce celorepublikovou akci Bohemia Aerobic Tour s modelem cvičení dle cvičitele.

V zářijovém programu se objeví i kvalitní futsal, v pondělí 18. 9. můžete zafandit od 19.30 hodin na přípravném utkání druholigových celků Malibu Mladá Boleslav - FK Havlíčkův Brod.

Nejlepší mladí volejbalisté přijedou na Klimešku na čtyřdenní kemp v termínu 22. - 25. 9. v rámci kempu chlapeckých Nadějí a Benjamínků. A do další druholigové sezony vstoupí domácí házenkáři v neděli 24. 9. od 17 hodin utkáním proti Havlíčkovu Brodu.