„Loni jsme poprvé hostili mužskou reprezentaci, která si Klimešku vybrala jako poslední hrací kemp před odjezdem na mistrovství světa, kde brala fantastické stříbro. Tento týden v termínu 14. - 18. června k nám poprvé v historii přijede ženská florbalová reprezentace, kde zahájí přípravu s jasným cílem - co nejlépe uspět na prosincovém mistrovství světa, které se koná v Singapuru,“ uvedl Michal Vavák z kutnohorské Klimešky.

Tým hlavního trenéra Lukáše Procházky absolvuje na tréninkové hale bezmála deset jednotek včetně přípravného zápasu s mládežnickou reprezentací mužů do 17 let a Klimešku čeká opět specifikum v podobě pokládky speciálního povrchu, na kterém se zápasy mistrovství světa hrají.

Reprezentantky čeká po absolvování červnového kempu domácí turnaj Euro Floorball Tour v Ústí nad Labem a posléze v říjnu další střetnutí s týmy v rámci top čtyřky ve finském Turku.

Z přípravného fotbalového utkání Slovan Poděbrady - Vrdy
I.B třída: Postupový mečbol Vrdy neproměnily, pořádně si zahrávají

V nominaci na kemp do Kutné Hory figuruje i čerstvě nejlepší florbalistka uplynulé sezony Eliška Krupnová, kapitánka reprezentace a hráčka švédského Pixbo Wallenstam.

Na ženský výběr nejlepších českých florbalistek naváže opět mužská florbalová reprezentace spolu s rozšířeným kádrem hráčů do 23 let. V termínu 21. - 25. června i ti nejlepší čeští florbalisté zahájí na Klimešce svou přípravu na letošní MS, které se koná ve švédském Malmö. Hlavní trenér Jaroslav Berka kutnohorskou halu velmi dobře zná, před příchodem k seniorské reprezentaci vedl juniory a ti zde pár kempů absolvovali. I při svém pětidenním kempu využijí muži tréninkovou halu se speciálním povrchem a veškeré služby komplexu Klimeška včetně ubytování a celodenního stravování. A stejně jako u žen nechybí v nominaci jméno Ondřeje Němečka, nejlepšího florbalisty sezony 2022/2023.

„Přejeme oběma reprezentacím kvalitní a bezchybnou přípravu, příjemný pobyt na Klimešce a budeme držet palce na mistrovství světa,“ přidal Vavák.