BC Kolín B - Sokol Kutná Hora 73:69 (15:16,32:36,51:52)

Opět jen s jedním klasickým pivotmanem Kocourkem praktikoval Sokol hned od začátku zónovou obranu. Kolín se proti ní prosazoval zejména odvážnými nájezdy a rychlými protiútoky. Ale Kutnohorští odpovídali velmi dobrou úspěšností střelby a na konci první části šli do vedení. To si udrželi i ve druhé čtvrtině, Haviar vedení pojistil trojkou na 32:36.

Z perimetru se dařilo i Kocourkovi, který byl jinak velmi dobře bráněn pod košem a jeho trojka ve 4. minutě třetí části dokonce znamenala vedení 37:45 a Sokol byl na koni. Jenže začaly se kupit individuální chyby a ztráty míče, Kolín trestal a vyrovnal. Ale koše Gottfrieda a Vaváka znamenaly i po třetí hrací době vedení na straně hostů. Velmi vyrovnaná poslední čtvrtina přinesla velké drama. V deváté minutě vedl Kolín už o šest, ale koš Kocourka, následný koš Vaváka a hlavně jeho trojka držela Sokol ve hře o vítězství a na ukazateli svítilo 68:67. Půl minuty před koncem základní hrací doby ne úplně takticky Vavák fauloval mladšího z Lapáčků. Ten ale obě šestky nedal, jenže Adamec doskočil a po faulu se z čáry trestného hodu nemýlil. Kutnohorští stále žili, ale závěr nezvládli - stav série 1:0.

Body Kutné Hory: Kocourek 17 (2), Vavák 15 (1), Prušinovský 13 (1), Haviar 9 (1), Gottfried 9 (1), Málek 4, Aufrecht 1. Trenér Petr Kratochvíl.

Sokol Kutná Hora - BC Kolín B 74:94 (20:29,40:55,55:77)

Na domácí palubovku nenaskočil v odvetě Gottfried a Málek byl limitovaný zraněním. Praktikování zónové obrany nebylo tak efektivní jako v sobotu. Kolín bez problémů zakončoval a nastřílel za první čtvrtinu téměř třicet bodů! Sokol nestíhal v obraně rychlonohého Němčoka s Lapáčkem, ale zejména trápení se na obranném doskoku brzy znamenalo dvouciferný rozdíl ve skóre a Sokol byl místy na ručník.

Od třetí čtvrtiny už nebylo o vítězi zápasu a čtvrtfinálové série pochyb, do hry se zapojili i mladší z kutnohorské lavičky, ale změnu ve vývoji utkání to nepřineslo. Nakonec se Sokol musel strachovat, aby v posledním zápase sezony neobdržel nepopulární stovku. Kutnohorští po podprůměrném výkonu ani napočtvrté Kolín neporazili.

Trenér Kutné Hory Petr Kratochvíl po čtvrtfinálové sérii řekl: „V sobotu to byl kvalitní zápas, bojovalo se, ale zbytečné ztráty míče a nedodržování taktických pokynů nás o vítězství připravily. V neděli jsme jasně na mladý tým z Kolína neměli. Ukázalo se, že s jedním klasickým dlouhým hráčem hrát nemůžeme."

Body Kutné Hory: Prušinovský 16, Kocourek 15, Haviar 12 (2), Vavák 12 (1), S. Levý 7 (1), Buriánek 5, Aufrecht 3, Málek 2. Trenér Petr Kratochvíl.

Michal Vavák