SK Jihlava – SKP Olympia Kutná Hora 2:9 (0:2,1:3,1:4)

Utkání o průběžné 5. místo v tabulce začaly lépe hráčky Kutné Hory. Od začátku zápasu soupeřky k ničemu nepustily, výborně napadaly jejich rozehrávku a začaly si postupně vypracovávat gólové příležitosti. Za první pětiminutovku nešla na brankářku Baťhovou ani jedna střela, když už se Jihlava dostala do šance, výborně zasáhly obránkyně. Ve čtvrté minutě otevřela gólový účet zápasu Kuchařová, která po přihrávce Cincibusové nedala brankářce Jihlavy žádnou šanci. Hra se převážně odvíjela na polovině soupeřek. Branku mohl vstřelit i první útok, kapitánka Rajnyšová však střílela nepřesně. Do střelecké listiny se v osmé minutě opět zapsala Kuchařová. Asistence náleží Onderkové.

Ve druhé třetině hráčky Olympie roztočily kolotoč gólových šancí a hned v úvodu pokračovaly v otevřené střelnici. Hattrick na začátku druhého dějství zkompletovala Kuchařová. Svou čtvrtou branku mohla Kuchařová přidat v deváté minutě, když se postavila k nařízenému trestnému střílení. Trestné střílení ale neproměnila. Půl minuty po trestném střílení se kutnohorské hráčky nakonec dočkaly čtvrté branky. Nahození Kozlové na bránu si hráčka Jihlavy srazila do své brány. Soupeřky se z první branky v zápase radovaly čtyři minuty před koncem druhé části. Když se zdálo, že po dvou třetinách to bude o tři branky, přesně v poslední vteřině se po přihrávce Kuchařové nekompromisně trefila Cincibusová.

V první minutě třetí třetiny zvýšila Cincibusová kutnohorské vedení na rozdíl pěti branek. Do brejku jí poslala Benešová. Uspokojené vedením o pět branek nechaly hráčky vyniknout své soupeřky, několik nebezpečných šancí však zneškodnila brankářka Baťhová. Poté už pokračovaly ve svém koncertu gólových akcí. Sedmou branku přidala Zelingerová, která svou bekhendovou střelou propálila vše, co jí stálo v cestě. Na hráčkách byla vidět chuť hrát a postupně zvyšovat svůj náskok až na vytoužených deset. V čase 9:19 přidala po důrazu před soupeřovou bránou osmou trefu Onderková, přihrávku si připsala Kozlová. Minutu a půl před koncem utkání vstřelila Zvolánková devátou branku družstva. Poté vrhly hráčky všechny síly do útoku a snažily se vstřelit vytouženou desátou branku. Naopak zapomněly na chvíli bránit a výsledkem byla druhá branka v kutnohorské síti. Krásný konečný výsledek 9:2 a ještě hezčí tři body.

Branky K. Hory: 4. Kuchařová (Cincibusová), 8. Kuchařová (Onderková), 16. Kuchařová (Onderková), 25. Vlastní gól, 30. Cincibusová (Kuchařová), 31. Cincibusová (Benešová), 35. Zelingerová, 40. Onderková (Kozlová), 44. Zvolánková (Tvrdíková). Diváci: 15. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

SKP Olympia Kutná Hora – FBC Žďár nad Sázavou 4:3 (2:0,0:3,2:0)

Kutná Hora i ve druhém zápase pokračovala ve stejném stylu a tempu hry. Aktivně hrála dopředu a zodpovědně bránila. V osmé minutě po rozehrávce z rohu napálila míček mezi tyčku a brankářku Kuchařová a otevřela skóre zápasu. Do velkých příležitostí se dostal i Žďár, ale jejich dost nebezpečné střely zastavila buď výborně chytající brankářky Hurtové, nebo několikrát branková konstrukce. V desáté minutě už to bylo o dvě branky. Soupeřky si nešťastně srazily míček do vlastní branky. Po prvním dějství Kutná Hora vedla o dvě branky a měla lépe nakročeno ke třem bodům, ale druhá třetina ukázala, jak se můžou ve florbale během dvou minut otočit role.

Po velmi vyrovnané desetiminutovce, kdy se v brankových příležitostech ocitla obě družstva, přišla na řadu hrozivá černá dvouminutovka pro kutnohorské družstvo. Během 15 vteřin bylo vyrovnáno. A minutu a půl na to rychle využil Žďár n. S. nabídnutou přesilovou hru. Zdálo se, že po těchto třech rychlých gólech se kutnohorské hráčky nedokážou oklepat a Žďár postupně navýší náskok. Bojovný týmový výkon hráček Olympie ukázal v poslední části úplně něco jiného. Když se neujaly střely první útočné lajny, vyrovnávací gól na sebe vzala druhá lajna. Střela Onderkové si našla místečko v soupeřově brance. Přesně 47 vteřin poté se ukázala i první lajna. Po přistrčení Rajnyšové, rozjásala hráčky i fanoušky Zvolánková, která krásně trefila odkrytou bránu soupeřek. Pět minut před koncem byla nabídnuta soupeřkám ještě přesilová hra, kterou nevyužily. Během této přesilové hry nastřelily soupeřky dvě tyčky kutnohorské branky a několik těžkých a výborných zákroků musela vytáhnout brankářka Hurtová, která po minulém výkonu přiváděla soupeřky k zoufalství i v tomto utkání. Ve zbytku zápasu dokázaly jednobrankový náskok uhájit a radovat se ze zaslouženého a hlavně vydřeného vítězství.

Branky K. Hory: 8. Kuchařová, 10. Vlastní gól, 39. Onderková, 40. Zvolánková (Rajnyšová). Diváci: 18. Vyloučení: 3:2, navíc Federselová (Žďár n. S.) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Sestava Kutné Hory: Baťhová (Jihlava), Hurtová (Žďár) – Vosáhlová, Říhová – Koryčánková, Kozlová – Greššová, Viktorová – Rajnyšová (C), Zvolánková, Tvrdíková – Kuchařová, Cincibusová, Onderková – Zelingerová, Benešová.

Jaroslav Bochníček