„Úkolem poháru je vychovávat nové talenty pro českou reprezentaci a také poskytnout domácím divákům vynikající sportovní zážitek,“ prozradil na adresu nejvyšší domácí cyklokrosové soutěže u nás s tradicí 43 let předseda komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky Čestmír Kalaš.

Toi Toi Cup se v letošní sezóně skládá z 8 závodů pro muže, dále 9 závodů pro ženy a 10 závodů pro dorost a žáky. V Kutné Hoře budou o body do celkového pořadí cyklokrosového seriálu tentokrát bojovat závodníci v žákovských a dorosteneckých kategoriích. Body budou sbírat také závodnice kategorie ženy.

„Přestože se v Kutné Hoře pojede takzvaný malý pohár, ve kterém nemohou získat body muži startující v kategoriích Elite a U23, o sportovní zážitky určitě nebude ve městě pod Barborou nouze,“ doplňuje k cyklokrosovému klání ředitel kutnohorského závodu a bývalý vynikající československý cyklokrosař Miloš Fišera. Organizátoři věří, že na stadion Olympia, který bude jeden z cyklokrosových závodů Toi Toi Cupu hostit, dorazí příznivci bicyklů v hojném počtu především v sobotu odpoledne.

„Závodit se bude už dopoledne od 10.45 hodin, ale ve 14 hodin odstartuje na stadionu Velká cena Kutné Hory, která bude otevřeným závodem mužů a sportovní lesk ji dodá i Mistrovství České republiky kategorie Masters,“ doplňuje praktické informace ředitel závodu Miloš Fišera. Hned poté dodává, že závod by měl být atraktivnější také díky plánovanému startu mistra světa a „krále“ horských kol Jaroslava Kulhavého. „Doufám, že mu diváci poskytnou tu správnou kulisu, aby se mu v Kutné Hoře dobře závodilo,“ přeje si Miloš Fišera.

Tisková zpráva