Po nemoci a stříbru z halového MČR se po zdravotní stránce cítí Dominik Kubec již dobře. „Trenér pan Wastl po nemoci upravil tréninky, tak aby se tělo zregenerovalo a začali jsme s přípravou na MČR v krosu ve Střelských Hošticích," prozradil atlet ze Zbraslavic.

Jako kvalitní trénink trenér Dominika využil 23. března závod v Čáslavi (Běh sady Vodranty), kterého se on sám aktivně zúčastnil a vše přímo dozoroval. Kubec dorosteneckou kategorii vyhrál za čas 12:46 (4000 m) a v celkovém pořadí mužů skončil druhý s pětivteřinovou ztrátou.

„Závod byl pěkně připravený a zorganizovaný. Vzhledem k mrazivému počasí, byla trať nebezpečná, hlavně v prudkých klesáních. Trenér kladl důraz, běžet na jistotu a vyhnout se tak zranění, protože 30. března mě čekal důležitý závod, Mistrovství ČR v přespolním běhu ve Střelských Hošticích. Loni jsem tento závod běžel také, ale ještě jako půlkař a tomu odpovídalo i umístění. Neběžel jsem tehdy naplno, protože jsem nečekal, že bych mohl bojovat o přední příčky a doběhl jsem jedenáctý s časem 12:33," vrátil se k loňské „republice" Kubec.

Nakonec z toho bylo stříbro! „Letos jsem již znal profil tratě a věděl jsem, co mne čeká. Díky přípravě a dobré současné formě jsem věděl, že chci běžet o medaile. Dobrou formu potvrdily i další fyzické testy z minulého týdne na UK FTVS v Praze. Chladnější počasí, místy rozbahněný a kopcovitý terén mi vyhovoval. Doběhl jsem druhý s časem 11:56. Vteřinu za prvním a vteřinu před třetím závodníkem," usmíval se Dominik Kubec a dodal: „Takže když shrnu obojí MČR, halové i v krosu, tak jsem určitě rád za dvě stříbra v těžké konkurenci kvalitních soupeřů a myslím, že i trenér je spokojený s výkony, na které mě dobře připravil."

Program má Dominik Kubec nabitý i nadále. 6. dubna odjíždí na třítýdenní soustředění s českou reprezentací do italského Melaga.