Sparta K. Hora - Bohemians Praha 24:28 (7:15)

Sparta se s „pražskými klokany" střetla v Českém poháru právě před rokem, v utkání 1. kola tehdy prohrála na svém venkovním hřišti o 9 branek v poměru 21:30.

Úvodní desetiminutovka pohárového utkání byla hodně vyrovnaná a v začínající 11. minutě byl stav nerozhodný 4:4. Další průběh 1. poločasu však patřil jasně pražskému týmu. Hráčům Sparty se naprosto přestalo dařit v útoku, když 16 minut v řadě nedokázali překonat brankáře hostí a po chybách v obraně inkasovali branku za brankou. Těch hráči Bohemky zaznamenali 9 v řadě a ve 27. minutě byl stav jednoznačný – 4:13. Poločas nakonec vyhráli „klokani" o 8 branek – 7:15.

Také úvodních 10 minut 2. poločasu bylo ve znamení převahy hostí, kteří do 40. minuty navýšili své vedení na hrozivý rozdíl 12 branek – 10:22. Hráči Kutné Hory však utkání nezabalili a v poslední dvacetiminutovce začali mohutně dotahovat. Zlepšenou hrou v obraně a hlavně v útoku snížili 10 minut před koncem utkání na rozdíl 7 branek – 17:24 a 3 minuty před koncem dokonce na rozdíl tří branek – 23:26. Utkání ale nakonec hosté dotáhli do vítězného konce a mohli slavit postup do 3. kola ČP za vítězství 24:28. Prohra o 4 branky byla nakonec pro tým Sparty ještě hodně přijatelná, zvláště po výpadku mezi 10. a 40. minutou. Tým Bohemians měl daleko širší a vyrovnanější kádr a působil lepším herním projevem.

Naopak Sparta tentokrát do utkání nastoupila poměrně oslabena, když chyběli opory Červenka, Falge, Kůrka, Polívka st., Rudolf, Salák a Thieme. Na druhou stranu, poprvé předvedl své kvality kanonýr Úval Ondřej Kroutil, který bude ve Spartě v druholigové sezóně hostovat. I v oslabené sestavě se hráči Sparty přesvědčili, že se dá hrát i proti zkušenému soupeři. Rozhodně v závěru nezaostávali hlavně po fyzické stránce, spíše naopak a to je potěšitelné. V mistrovských utkáních si však nemohou dovolit podobné výpadky, jako tomu bylo v tomto utkání, to každý zkušený soupeř tvrdě potrestá.

Nedělní pohárové utkání byla stále jenom dobrá příprava na nastávající mistrovský ročník 2. ligy mužů SVČ 2012/2013. Ten začíná pro tým kutnohorské Sparty v neděli, kdy přivítá právě v kostelecké sportovní hale od 17.30 hodin tým HK Slavia Praha.

Statistiky

Sestava a branky Sparty: Hroch - Kroutil 9, Hasala 6, P. Polívka ml. 4, Hájek 2, Hovorka 1, D. Polívka 1, Šalátek 1, Bielický a Hrčka. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 3:2. Vyloučení: 2:4. Sedmičky: 4/2 – 2/2. Rozhodčí: Navrátil – Šiška (oba Praha). Diváci: 15.

Petr Vobořil