Do závodu se mladému Kutnohorákovi moc nechtělo. „I přesto jsem s třetím místem spokojený,“ usmíval se Josef Jelínek a pokračoval: „Zazávodil jsme si, alespoň jsem nebyl celý den.“ Do cíle dorazil s náskokem dvaceti tří vteřin na čtvrtého závodníka. Na druhou příčku naopak Jelínek ztratil třicet šest sekund. „Odstartoval jsem špatně, protože přede mnou stáli pomalejší závodníci. Začátek nebyl podle mých představ a musel jsem čelo závodu sjíždět. Dojel jsem si skupinku na čtvrtém místě a pak se závod vykrystalizoval tak, že jsem si dojel pro třetí místo. Poslední dvě kola jsem si už svou pozici jenom hlídal,“ popsal třetí muž závodu.

Podle něj na lepší umístění nebylo. „Pak už ne. Musel bych lépe odstartovat. I tak jsem rád, jak závod dopadl. Beru ho jako kvalitní trénink,“ usmíval se Jelínek. Nyní kutnohorského jezdce čekají další dva závody cyklokrosového poháru v Milovicích a v Kolíně. „Pak si nejsem jistý, jaké závody se ještě jedou, ale doufám, že mě čekají Světové poháry v Belgii a v Holandsku,“ prozradil mladý Kutnohorák.

Závod v Čáslavi si v technických pasážích užíval. „Neměl jsem s nimi problém. V jednom místě bylo hodně bahna, ale už jsem zažil horší tratě. Nicméně čáslavská trasa je poměrně náročná. Je hodně do tahu. Dá se zrychlit a ujet. Na těchto závodech člověk kvalitně potrénuje,“ uzavřel Josef Jelínek.