Sparta Kutná Hora – Šroubárna Žatec 14:23 (6:13)

S Žatcem se Sparta v posledních letech střetla pouze v březnu 2010 v rámci jarního přípravného turnaje ve Zruči nad Sázavou, tehdy po vyrovnaném průběhu zvítězil o branku Žatec – 15:14. Tým z chmelařské oblasti nehraje 2. ligu příliš dlouho a většinou bojoval pouze o udržení. Před nedělním utkáním měl obdobnou bilanci jako Sparta, ze 3 utkání 3 porážky. Postupně doma 22:28 s Libčicemi, venku 23:39 na Slavii a doma 19:28 s Pardubicemi. V tabulce po 3. kole předposlední pouze o skóre (o 2 branky) před poslední Spartou. Tu tedy čekal, dalo by se říci – konečně srovnatelný soupeř.

Ale v samotném utkání bylo všechno jinak. Hosté se od úvodních minut dostali do vedení – v 6. minutě 0:3 a hráči Sparty se střelecky hodně trápili. Až v 7. minutě poprvé překonali vysokého žateckého brankáře Vernera, hosté však nadále udržovali své vedení – 1:5 a 2:6. Ve 12. minutě Sparta snížila na 3:6, v další pětiminutovce hosté zvýšili na rozdíl 7 branek – 3:10 a tento náskok si bez větších problémů udrželi až do konce 1. poločasu. Domácí se nadále střelecky trápili a pouhých 6 nastřílených branek za úvodních 30 minut utkání bylo žalostně málo. 1. poločas tedy skončil vysokým a zaslouženým vedením Žatce 6:13.

V úvodu 2. poločasu hráči Sparty předvedli náznak zlepšení hry i úspěšnosti střelby a do 40. minuty snížili na 9:14. Ale v dalším průběhu utkání se opakoval výkon z poločasu prvního, nepřesná hra a hlavně bídná střelecká produktivita. Na té měl největší zásluhu hostující brankář Verner, který měl v utkání 26 úspěšných zákroků a úspěšnost vynikajících 63,4%! A tak hosté do 49. minuty zvýšili 4 brankami v řadě na 9:18 a tím bylo vlastně o vítězi rozhodnuto. Do konce utkání již padaly branky rovnoměrně na obou stranách a tak po výsledku 14:23 si hosté ze Žatce odvezli oba druholigové body – své první.

Na ty Sparta prozatím čeká, i když se jí v neděli postavil celkem srovnatelný soupeř. Ale hosté měli přece jenom pestřejší mezihru, lepší produktivitu střelby a vynikajícího brankáře. Ale pozor, utkání sice začal v brance Sparty Hroch (odchytal úvodních cca 18 minut, ve kterých si připsal 4 zákroky a měl úspěšnost 26,7%), potom ho vystřídal Červenka a byl nejlepším hráčem Sparty v celém utkání. Zachytal opravdu výborně, připsal si 17 zákroků a měl skvělou úspěšnost 58,6%! Ani to však na lepší výsledek nestačilo. Hráči v poli totiž odehráli nepovedené utkání a hlavně hra v útoku byla hodně jalová. Z 52 střeleckých pokusů dát pouze 14 branek, to je prachmizerných 26,7% úspěšnosti střelby. A za to se v této soutěži body nezískávají ani náhodou.

Statistiky

Sestava a branky KH: Červenka, Hroch - Kůrka 4, Hovorka 3, Hasala 2, Hrčka 2, Hájek 1, Kroutil 1, Šalátek 1, Brož, D. Polívka, P. Polívka ml., Rudolf a Thieme. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2 – 1. Vyloučení: 1 – 2. Sedmičky: 3/3 – 3/3. Rozhodčí: Navrátil - Šiška (oba Praha). Diváci: 20.

Petr Vobořil