Ve středu 7. září je na programu kvalifikační utkání o postup na ME ve volejbale žen v roce 2023, od 18:00 si to o prvenství ve skupině C rozdají domácí Ukrajinky s Maďarkami. Ukrajinské hráčky se s maďarským týmem v rámci kvalifikace už utkaly, v Budapešti je koncem srpna porazilyv dramatickém pětisetovém utkání. Přijďte zafandit a užít si atmosféru dalšího mezinárodního utkání na Klimešce.

Celý víkend, od pátku do neděle, bude hlavní hala patřit šesti zápasům basketbalového Federálního poháru, 2. ročníku unikátního projektu, kdy se mezi sebou utkává 16 elitních týmů z Česka a Slovenska. Jedna ze čtyř základních skupin se bude 9. – 11. září hrát právě na Klimešce a diváci se mohou těšit na týmy z tradičních basketbalových bašt u nás i na Slovensku. A můžeme se těšit třeba na nejužitečnějšího hráče předloňské sezony a kapitána Kolína Adama Číže. Jako druhý český tým dorazí Válečníci z Děčína v čele s kapitánem Tomášem Pomikálkem, který patří k nejatletičtějším hráčům v lize a borcem s reprezentačními zkušenostmi.

Slovenskou nejvyšší basketbalovou soutěž budou reprezentovat dva týmy ze špičky tamní ligy a sice úřadující mistra účastník letošního ročníku Ligy mistrů – Patrioti Levice, kteří přivezou do Kutné Hory tři americké basketbalisty nebo slovenského reprezentanta Martina Bachana. Druhým týmem ze Slovenska budou Rytieri ze Spišské Nové Vsi, letošního účastníka Alpsko-jadranského poháru. V jeho dresu se diváci můžou těšit na dalšího slovenského reprezentanta a 223 centimetrů vysokého Michaela Fuseka. (mal)