Sportovní den zahájí dva zápasy OZP 1. ligy starších žáků (ve věkové kategorii do 16 let). Nejprve se v 11 hodin o bronz utkají poražení semifinalisté a následovat bude ve 12:30 zápas o mistrovský titul. Poté nastoupí dva nejlepší týmy v České dorostenecké korfbalové extraligy a vyvrcholením bude finálový zápas nejvyšší soutěže České korfbalové extraligy. Ve všech finálových duelech ve třech nejvyšších věkových kategoriích se střetnou družstva z moravských velkoklubů KK Brno a Vosíme.cz Korfbal Prostějov.

Ve vestibulu haly a ve fanzóně u sportovní haly bude po celý finálový den připravený bohatý doprovodný program. Návštěvníci a milovníci sportu mohou zavítat na měření složení lidského těla, dozví se něco o fyzioterapii a tejpování, zdravé výživě a obecně o sportu jako základní prevenci zdraví. Na místě budou i zaměstnanci OZP, kteří budou na místě k dispozici pro všechny zájemce. Spolupráce OZP a Českého korfbalového svazu vychází ze společného zájmu o dlouhodobou podporu mládeže a sportu v České republice.

Korfbal je jedinou kolektivní smíšenou míčovou hrou na světě, kde proti sobě nastupují dva týmy s osmi hráči a snaží se získat co nejvíce bodů vhazováním míče do obroučky korfbalového koše. Tým se skládá vždy ze čtyř žen a čtyř mužů, hraje se na hřišti o rozměrech 40 x 20 metrů a rozděleném na dvě poloviny. Koš je umístěn 3,5 metru vysoko uvnitř hracího pole a každý zásah se počítá jako jeden bod. Tento sport vznikl na počátku 20. století v Nizozemí. Korfbal je sice malý, ale progresivní, rychlý a dynamický sport založený na principech rovnoprávnosti, férovosti a spolupráce. V Česku jej zaštiťuje Český korfbalový svaz, který také pořádá finále.