Příprava je u konce. Teď už se všichni tři těší na závod, který bude mít minimálně 20 kilometrů a minimálně 30 překážek, tedy Spartan Beast. Během trati se extrémní překážkoví závodníci podívají i na vrcholky tamních hor, někam do výšky 3000 metrů. Společně s nimi se na start postaví i Češka Zuzana Kocumová, která obhajuje titul mistryně světa z loňského roku.

Martina Fabiánová: Těším se na svůj první závod v USA

Co očekáváte od mistrovství světa?

close Spartanka Martina Fabiánová. info Zdroj: Ondřej Soukup zoom_in Špičkový závod, kde si šáhnu na dno svých sil, jelikož se startuje ve výšce okolo 2000 metrů nad mořem. Organizátoři slibují nádherné běžecké pasáže v horách, tak snad si stihnu užít nějaký ten výhled.

Na co se nejvíce těšíte?

Na pocit štěstí v cíli. (smích) Ne, v USA je kolébka celého závodu Spartan Race, takže se těším na svůj první závod tam. Jsem zvědavá na rozdílnost překážek a taky na své soupeřky. Konečně budu moci porovnat, jak na tom jsem fyzicky oproti těm nejlepším konkurentkám. (úsměv)

Z čeho máte respekt?

Z celého závodu obecně, ale hlavně z těžkých překážek typu nošení těžkých břemen do sjezdovky nebo z koupání v ledovém jezeře, z kterého mě můj přítel stále straší. Také se obávám dlouhých nezpevněných seběhů, kde můj kotník po výronu není stále stoprocentní. Snad se vrátíme ve zdraví a s dobrým pocitem, že jsme úspěšně reprezentovali ČR.

Jak dlouho se v USA zdržíte?

Ani ne celé dva týdny. Před závodem máme pět dní na aklimatizaci, poté si užijeme krátký výlet po západu USA.

Michal Pavlík: Soupeře respektuji, ale chci jich pár porazit

Co očekáváte od mistrovství světa?

close Spartan Michal Pavlík. info Zdroj: Ondřej Soukup zoom_in Očekávám zlepšení oproti loňsku, těžké překážky a náročný běh v horách s vysokou nadmořskou výškou. Vím, do čeho jdu. Čekám náročný, ale nádherný závod. Přesně tak, jak to umí jen Američané.

Na co se nejvíce těšíte?

Až se potkáme v cíli s přítelkyní a s medailemi na krku. (úsměv) A taky, že si pořádně zazávodím. Hory miluji, takže prostředí si budu užívat celou dobu. Věřím, že závod bude mít stejně dobrou atmosféru jako loni.

Z čeho máte respekt?

Z nadmořské výšky a ledové vody tam nahoře. Loni nás vykoupali v pětistupňové vodě a to člověka trochu rozhodí. A také mám respekt ze svých soupeřů. Uznávám jejich kvality, budou tam jen ti nejlepší, ale zároveň jich chci pár porazit. Rád bych udělal dobré jméno svému městu a zemi.

Jak dlouho se v USA zdržíte?

Týden před závodem v místě konání. Tréninky v horách, jezero a příprava. Po závodě se přesouváme s Martinou, tátou a Pavlem Krulišem do Las Vegas, kde strávíme pár dní. Včetně návštěvy Grand Canyonu.

Tomáš Tvrdík: Respekt mám z délky závodu a jeho převýšení

Co očekáváte od mistrovství světa?

close Spartan Tomáš Tvrdík. info Zdroj: Deník zoom_in Jelikož mám zatím minimum zkušeností, tak úplně nevím, ale každopádně očekávám nejtěžší závod, co jsem zatím absolvoval, a že si sáhnu na dno svých sil.

Na co se nejvíce těšíte?

Nejvíce se těším na tu atmosféru závodu, očekávám, že celkově to bude veliký, asi jako všechno v Americe. Pak se samozřejmě těším na to prostředí, kde bude závod probíhat, hory přes 3000 metrů nad mořem, to u nás nemáme.

Z čeho máte respekt?

Největší respekt mám především z délky závodu, která bude cca 25 kilometrů. Takhle dlouhý závod jsem ještě neabsolvoval a i vzhledem k tomu, jak krátkou dobu se závodům typu Spartan Race věnuji a připravuji se na ně, tak jsem sám zvědav, jak se s tím vypořádám. Další velkou neznámou je pro mě otázka, jak bude tělo fungovat v nadmořské výšce kolem 3000 metrů nad mořem.

Jak dlouho se v USA zdržíte?

V USA budu celkem deset dní. Větší část z toho je kvůli aklimatizaci a za těch pár dní, co mi zbyde po závodě, bych chtěl vidět co nejvíce z přírodních krás, které Kalifornie nabízí.

MS Spartan Race 2016Místo konání: Squaw Valley (Olympic Village), Kalifornie
Start: sobota 1. října
Čas: 16:30 SEČ, 7:30 tamního času muži, 7:45 ženy
Délka trati: 20 km+
Počet překážek: 30+

Adam Procházka