Sparta tradičně rozehrála utkání skvěle, v páté minutě vedla 4:0, ještě v 19. minutě byl stav 11:6. Hosté se v této fázi utkání pomalu ale jistě dostávali do hry. Ale blíž se již nepřiblížili. Ještě ve 25. minutě byl stav 12:10, o minutu později 14:11, a když v posledních čtyřech minutách prvního dějství domácí přidali další tři branky, odcházeli do kabin s pohodovým vedením o šest branek.

Také začátek druhého poločasu vyšel Spartě výborně, ve 32. minutě vedla 19:11, ve 36. minutě 21:12 a ve 38. minutě již o deset, stav byl 23:13. Následně potom padaly branky rovnoměrně na obou stranách, v 50. minutě vedla Sparta stále o deset branek. Domácí v utkání zvítězili 35:29.

Nadále platí, že v soutěži dosud neprohráli a s bilancí pěti vítězství a jedné remízy stále vedou průběžnou tabulku soutěže.

Z jednotlivců měli stoprocentní střelbu Falge a Hájek. V obraně Šimůnek, který měl střelbu 9 – 5. Střelba ostatních kutnohorských hráčů byla Hovorka a Petránek 6 – 3, Jeníček 4 – 2, Brož 2 – 1 a Pugliese 12 – 6, M. Veselý měl střelbu 1 – 0 a pouze Š. Veselý se do zakončení nedostal. Výkon i výsledek téměř 150 přítomných diváků potěšil. To je prozatím nejvyšší návštěva na domácím druholigovém utkání.

„Proti kvalitnímu soupeři jsme opět předvedli velmi dobrý výkon. Znovu jsme do zápasu nastoupili plně koncentrovaní a od začátku budovali náskok ve skóre. Menší výpadky jsme měli v prvním poločase, kdy jsme soupeři dovolili snížit na dvě branky a v závěru, kdy jsme polevili a dovolili Třeboni korigovat na přijatelný výsledek. Skvělý byl tradičně brankář Filip. Tým těžil, z přítomnosti Šimůnka a hodně dobrou práci odváděli Falge s Píchou. Ale na celém týmu je vidět, že hraje s nadšením, bojuje a hlavně se házenou baví. Takový tým je pak radost koučovat. Doufám, že zabodujeme i příští týden v Českých Budějovicích,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Vít Šnajdr.

Sestava a branky Kutné Hory: Červenka, Filip – Pícha 6, Pugliese 6, Šimůnek 5, P. Polívka 4, Falge 3, Hovorka 3, Petránek 3, Hájek 2, Jeníček 2, Brož 1, M. Veselý, Š. Veselý. Trenér Vít Šnajdr.