FC Benago Zruč – Torf Pardubice 1:3 (0:0)

Benago začalo utkání dobře, ale ve stejném duchu, jako v předchozích zápasech. Už v 5. minutě orazítkoval tyč pardubické brány z voleje střílející Filinger. Benago nemělo oba gólmany (Klíma – trest, Mareš – reprezentace sálovky), a tak v brance zaskakoval Feras Ali. Vedl si dobře, jenže přišla 7. minuta a únik Berana. Hostující hráč trefil domácího brankáře do ruky mimo pokutové území a rozhodčí ihned tasil červenou kartu.

Oslabení Benago ale skvěle odbránilo. Do branky se poprvé v životě postavil dvacetiletý Tomáš Výborný, odchovanec čáslavské kopané. Po uplynutí trestu pálil tvrdě Filinger a Kašpar ani nevěděl, jak balon vyrazil. Na druhé straně dobře zasáhl Výborný proti ráně Berana. Další šanci Torfu měl Malý, ale sám před bránou pálil vedle.

Závěr poločasu patřil Benagu. Rychlou akci Brahimiho a Novotného zakončil jen do boční sítě Filinger, následně Rexha nastřelil tyč a Alajova akce skončila také těsně mimo tři pardubické tyče. Poslední slovo ale měli hosté, jenže Chvála si na Výborného nepřišel.

Druhý poločas začal opět převahou Benaga, ale s tím, že už proti nim stál v pardubické brance David Šimon. Ve 24. minutě ho ale krásně obešel Brazilec Rodrigues, ovšem z úhlu nastřelil jen tyč! Na další tyč se čekalo dvě minuty: Po krásném lobu Filingera orazítkoval břevno střelou ze vzduchu Brahimi.

Zákonitě udeřilo na druhé straně. Mikan si postavil balon k trestnému kopu a vymetl šibenici domácí brány – 0:1. Ve 29. minutě chyboval Rexha a unikající Netolický zvýšil už na 0:2. Jenže hned po rozehrávce našel hlavou Novotný Lištvána, který vykřesal naději – 1:2.

Domácí tlačili, ale opět neuspěli v koncovce. Novotného skvělým přemístěním vychytal Šimon. Poté Rexha kolmicí vysunul Rodriguese a balon po jeho střele prolétl těsně vedle! Rozhodnutí přišlo tři minuty před koncem. Brankář Šimon ze země nastřelil míč před bránu a ten zapadl za Výborného – 1:3 Mohlo být ještě hůře. V poslední minutě při power play Benaga Šimon pokusem přes celé hřiště orazítkoval tyč.

O výsledku také hovoří jednoznačná bilance Benaga: 4 nastřelené tyče a 5 neproměněných vyložených šancí.

Ohlasy utkání s asistentem Benaga Janem Klímou a brankářem Pardubic Davidem Šimonem otiskneme v pondělním tištěném vydání Kutnohorského deníku.
Branky a nahrávky: 29. Lištván (Novotný) - 26. Mikan, 29. Netolický, 37. Šimon. Rozhodčí: Honěk – Markovský. ŽK: Brahimi (FCB). ČK: 7. Ali (FCB). Diváci: 112.

Benago Zruč: Ali (7. Výborný) – Rodek, Rexha, Rodrigues, Novotný – Ježdík, Lištván, Filinger, Alaj - Brahimi. Trenér Beni Simitči. Torf Pardubice: Kašpar (21. Šimon) – Netolický, Beran, Kroulík, Malý, Jeřábek II, Chvála, Slováček, Mikan, Vratišovský. Trenér Miloslav Růžička.
Zdroj: Youtube