Florbalový klub FBC Kutná Hora zůstal do nové sezony na stejných číslech, když budeme brát členskou základnu. Nicméně struktura oddílu se malinko změnilo. Předsedou už není Jan Třískala, který se bude plně věnovat funkci trenéra A-týmu a také své nové pozici ve florbalové unii. Nově je šéfem klubu Jan Dojčiak.

„Myslím, že máme sto osmdesát aktivních dětí,“ pochlubil se Jan Třískala, který pro klub dál pracuje tělem i duší. Mezi kluky problém není. Tam mají Kutnohorští obsazenou každou věkovou kategorii. Mezi děvčaty má klub pouze starší žákyně a ženský A-tým. „Juniorky se posunuly do dospělé kategorii, proto jsme znovu obnovili ženský tým. Je to největší zásluha Josefa Chalupy a Šárky Charvátové. Oba táhnou ženskou složku,“ chválil dnes již bývalý předseda oddílu. Ten chce mít do pěti let plnou strukturu oddílu i v dívčí kategorii.

Dostat dívky k florbalu je podle Třískaly hodně těžké: „U holek je sport hodně o vztazích a kamarádkách.“ Své o tom ví i Šárka Charvátová, která vedla v minulé sezoně dorostenky a nyní pomáhá u starších žákyň. Sama hraje za ženský tým. „Přijde mi, že holky jsou v našem sportu nedostatkové zboží,“ řekla kutnohorská florbalistka. „Na začátku sezony jsme měli hodně holek, ale postupem času se vytříbily a zůstalo jen jádro,“ dodala.

Ženský florbalový tým už v Kutné Hoře jednou byl, ale skončil. „Některé holky odešly do jiných týmů. Hrály vyšší soutěže. Bylo nás málo a soutěž se odhlásila,“ vzpomínala Charvátová. Letos by chtěl trenér Chalupa se svými svěřenkyněmi postoupit. „Budeme hrát třetí ligu žen. Kouč nám řekl, že chce postoupit do vyšší soutěže,“ usmála se Šárka Charvátová.

Florbalový nábor probíhá celé září

Nábory dětí do florbalového klubu probíhají po celé září. Kdokoliv chce přijít, může si florbal vyzkoušet a oddíl mu zapůjčí i vybavení zadarmo. „Pak se daný sportovec rozhodne, zda chce pokračovat,“ přiblížil Třískala a doplnil: „Když v průběhu roku přijde holka, tak ji rozhodně neodmítneme.“

Členská základna FBC je sice velká, ale klub se potýká s nedostatkem tréninkových prostor. „Potřebovali bychom více tréninkových hodin, ale nemáme je kam dát. Čekáme na novou halu. V některých kategoriích bychom potřebovali trénovat čtyřikrát týdně. Momentálně jsme na dvou florbalových trénincích a jedné všeobecné přípravě,“ vysvětlil trenér A-týmu Třískala.

Jeho tým bude hrát letos opět florbalovou divizi, což je čtvrtá nejvyšší soutěž v zemi. Pokusí se postoupit? „Chtěli bychom postoupit, ale soutěž je neuvěřitelně vyrovnaná. Záleží na nás. Tým máme mladý. Mužstvo má jen tři zkušené hráče a jinak se stále učí,“ zdůraznil trenér a dodal: „Cílem je hrát co nejvýš a zkusit se poprat o postup. Mančaft zatím dozrává a jeho vrchol teprve přijde.“

S novou halou je pro kutnohorský florbal také reálná vidina růstu. „Když vidím v elévech naplněnost našich týmů, tak doufám, že se rozrosteme. V každém městě, kde se postavila hala, se oddíl rozšířil, pokud se nekašlalo na mládež. Pro nás jsou mladí hráči stále prioritou a všechny peníze jdou jim. Doufám, že tento trend udržíme,“ dodal Jan Třískala.