Michal Vavák, hlavní organizátor, měl ze skvělého závodu radost. Zúčastnilo se ho 38 závodníků! „Bylo to super. Báli jsme se počasí, to nakonec vyšlo,“ uvedl Vavák. Největší obavy měli závodníci ze studené vody. „Ve vodě, i když byla studená, žádný problém nebyl. Cyklistická část byla hodně terénní, ale vše proběhlo bez zranění, a že je defekt na kole, se prostě stává. Běžecká část byla pohodička na závěr,“ poohlédl se za závodem stavitel trati.

Kamenář vylezl z vody předposlední, dojel první

A co profesionál Vavák říká na časy? „Osobně jsem si myslel, že pod hodinu a půl budou pěkné výkony. Nakonec se pod hodinu a půl dostalo cirka deset závodníků. Celkově bych vypíchl Johnyho (Jan Růžička), ten má talent od Boha. Ještě bych vypíchl cyklistický výkon Petra Kamenáře, který vylézal mezi posledními z vody, všechny stáhnul a na kole dojel první,“ vysekl poklonu a dodal: „To mu možná ubralo síly na běžeckou část.“

Závod nakonec nedokončili dva jezdci. „Každý zaslouží potlesk. Osmnáct kilometrů v terénu na kole bylo náročných. Samé houpi houp,“ smál se Michal Vavák.

Stejně jako se v roce 2009 povedla premiéra Dačického 12 (běh na 12 km), může se letošní triatlon také pyšnit přívlastkem zdařilý. Plánuje se tedy repríza na příští rok? „Může se to pořádat dál. Akorát nevím, když přijede sto závodníků, kam je dáme. Není tady moc místa. Podobně jako Dáču, bychom ale i triatlon chtěli uchovat v rodinné atmosféře,“ zapřemýšlel do budoucna pořadatel Michal Vavák.

Výsledky Welas Exterra 2010

Muži:
1. Jan Růžička (Restaurace Na Valech/KH) – 1:20:05, 2. Jan Blažek (Praha) – 1:21:07, 3. Petr Kamenář (Autocombi KH) – 1:21:33, 4. Pavel Ševčík (Klatovy), 5. Vladimír Muras (Sršni Kutná Hora), 6. Jan Němec (Kolín), 7. Martin Ráček, 8. Tomáš Jeřábek (Kutná Hora), 9. Jakub Vrbenský (Kutná Hora), 10. Jakub Zadák, 11. Jan Vinzens (České Budějovice), 12. David Hrabal, 13. David Pulkert, 14. Martin Tichý (Malešov), 15. Martin Pánek (NED Nymburk), 16. Vladimír Vokál (BK Kolín), 17. Jakub Laštovka, 18. Jan Chvalovský (Sršni Kutná Hora), 19. Jan Ďoubal (Club Deportivo KH), 20. Miroslav Konečný, 21. Jiří Burgstaller (Praha), 22. Jakub Černý (Kutná Hora), 23. Vladimír Dupal (Kutná Hora), 24. Ondřej Hnyk (Praha), 25. Miroslav Černý (Kutná Hora), 26. Petr Netolický (Kutná Hora), 27. Pavel Ondrašík (Kutná Hora), 28. Lukáš Ondrašík (Kutná Hora). DNF: Michal Pavlík (Kutnohorský deník), Jakub Ďoubal (restaurovanisoch.cz).

Ženy: 1. Martina Strouhová (Kutná Hora) – 1:42:24, 2. Klára Novotná (Kutná Hora) – 1:42:37, 3. Helena Blažková (Kutná Hora) – 1:47:56, 4. Michaela Šuleřová (Praha), 5. Pavla Vinzensová (České Budějovice), 6. Petra Strouhová (Kutná Hora), 7. Simona Knoblochová (Praha), 8. Linda Peichlová (Praha).