Loňský finalista krajského přeboru Kralupy n. Vltavou přijel v sobotu do Kutné Hory v plné sestavě, kompletní byl i Sokol. Domácí drželi s Kralupami krok celou první čtvrtinu, v útoku se dařilo všem hráčům. Faktorem X celého zápasu byla druhá hrací část, Sokol se prezentoval skvělou obranou a povolil hostům pouhých 6 bodů. Pod hostujícím košem vycházely útočné kombinace a hrál se kolektivní basketbal. Kutnohorští pokračovali ve vyrovnaném výkonu i po poločasové přestávce, Kralupy nedaly koš ani první čtyři minuty třetí čtvrtiny a Sokol se dostal až na dvacetibodové vedení. Poslední čtvrtina proběhla ve fázi hromadného střídání, kdy dostali šanci všichni střídající hráči.

Loni prohrál Sokol s Kralupami všechny čtyři zápasy (dva v základní části a dva v prvním kole play off), v sobotu je ale překvapivě nepustil přes padesát nastřílených bodů.

„Kralupy jsou léta stabilní a silné mužstvo, které vždy útočí na nejvyšší umístění. Jsem rád, že jsme vyrovnaným a zodpovědným výkonem toto mužstvo po dlouhé době porazili," říkal kutnohorský trenér Petr Kratochvíl.

Kutná Hora - BK Kralupy n. V. 70:49 (18:19,37:25,57:37)Body Kutné Hory: Kocourek 17, Říhovský 16, Prušinovský 12, Vavák 10, Gottfried 9 (1), Málek 6. Trojky: 1/3. TH: 19/10 - 6/4. Fauly: 14/20.

V neděli čekal na domácí celek z Kladna. Ten je tvořen především mladými hráči, pro Sokol tak měla hrát zkušenost a potřeba nepřizpůsobit se tempu a stylu hry soupeře. Kutnohorský celek vyrukoval se zónovou obranou. Co se týče sestavy, chyběl jen Říhovský.

Nebojácní hráči hostů byli Sokolu vyrovnaným soupeřem až do 6. minuty druhé hrací části, to se domácím povedl trhák na 38:28. Tlak Sokola pokračoval i ve třetí čtvrtině, to se dostal až na rozdíl 20 bodů na konci deváté minuty. V poslední hrací době hráli v bílém dresu Sokola hlavně hráči z lavičky, Kladnu se podařilo snížit na přijatelné skóre, ale Sokol si po právu připsal třetí vítězství ze čtyř úvodních zápasů.

Trenér Petr Kratochvíl mohl být spokojen: „Věděli jsme, že Kladno bude na tom fyzicky lépe. Pro nás ale mluvila zkušenost a tu jsme ukázali hlavně v postupném útoku. Sílu jsme měli pod košem, ale opět se do zápasu zapsali všichni hráči. Jen škoda prvního zápasu s Královým Dvorem, mohli jsme být stoprocentní."

Za dva týdny vyjíždí Sokol Kutná Hora na hřiště soupeřů, do Českého Brodu a nováčka soutěže – Nymburka.

Kutná Hora - BK Kladno B 74:67 (18:13,43:34,67:44)Body Kutné Hory: Kocourek 28, Gottfried 14 (2), Vavák 13 (1), Málek 6, Prušinovský 5, M. Levý 4, Císař a Hobza 2. Trojky: 3/3. TH: 25/13 - 20/14. Fauly: 21/20.

Michal Vavák