Po pár pokusech, které pochytali brankáři na obou stranách, měl velkou příležitost dát první branku utkání ve čtvrté minutě kutnohorský Václav Rejna, který zahrával trestné střílení. Domácího gólmana Šimka ale nepřekonal a tak zůstal stav nezměněný.

O třináct vteřin později se už ale Kutnohorští mohli radovat, Roman Martínek našel Jiřího Schwarze, který poslal míček za Šimkova záda a otevřel skóre zápasu.

Následujících šest minut se nic výrazného nedělo, až v jedenácté minutě se nechal vyloučit Rejna, domácí mužstvo však početní výhodu nezúročilo a branku nevstřelilo. To se Vinohradským povedlo až ve třinácté minutě, Jan Otta si všiml volného Richarda Klímy, který vyrovnal na 1:1. Trvalo zhruba pět minut, než padla další branka, z té měli verši radost florbalisté Kutné Hory, když se do brány trefil Lukáš Staňo po asistenci Vokřála.

V prvním dějství už žádná další branka nepadla, poměr střel byl dvanáct ku osmi ve prospěch domácího celku, ale větší efektivitu předvedli hosté.

Po odehraných třech minutách druhé třetiny byl vyloučený domácí Jan Kapucián za blokování hokejky, mrzet ho to mohlo o to víc, když se o minutu a půl později prosadil kutnohorský Petr Listík po přihrávce Lukáše Vojtěcha a upravil tak stav utkání na 1:3 pro hosty. Za tři minuty a tři vteřiny ale Vinohradští odpověděli snížením, které zajistil Michal Vlk za pomoci Dalibora Nigrina.

Osmnáctá minuta druhého dějství přinesla početní výhodu pro kutnohorské florbalisty, když se za hrubost nechal na dvě minuty vyloučit domácí Marek Šach. O půl minuty později byla přesilovka hostů ještě zajímavější, za nedovolené vrážení dostal dvě minuty na trestné lavici vinohradský Petr Blažej, Kutnohorští však branku nevstřelili a přesilovku pět na tři nevyužili.

Druhá třetina tedy skončila za stavu 2:3 pro Kutnou Horu, ta navíc navýšila počet střel za třetinu, když její hráči ohrozili bránu soupeře devětkrát, zatímco domácí se v této statistice zhoršili, když vystřelili sedmkrát.

Dvacet pět diváků přihlíželo začátku třetí třetiny, do které šli kutnohorští florbalisté s vedením 2:3. Domácí se snažili o vyrovnání a zatlačili Kutnou Horu, v osmé minutě třetí třetiny se nechal vyloučit kutnohorský Josef Chalupa za sekání. Vinohrady však početní výhodu nevyužili a hosté tak přečkali oslabení bez inkasované branky.

Minutu a půl před koncem si domácí vyžádali timeout, ale během následujících okamžiků se jim nepodařilo dát branku a hosté se tak mohli radovat z vítězství.

O snaze domácích o vyrovnání svědčí i statistika střeleckých pokusů ve třetí části zápasu. Vinohradští ohrozili hostujícího brankáře Dlouhého čtrnáctkrát, Kutná Hora zaznamenala čtyři střelecké pokusy. Nejlepším hráčem domácích byl zvolen Jan Otta, za hosty byl vybrán brankář Jaroslav Dlouhý, který zasáhl celkem jednatřicetkrát.

Vinohrady B – Kutná Hora 2:3 (13. Klíma, 29. Vlk - 5. J. Schwarz, 18. Staňo, 26. Listík)
Vinohrady B: Šimek – Otta, Švejda, Neuman, Vlk, Nigrin, Ondřejčík, Šach, Horák, Klíma, Trčálek, Blažej, Mikeš, Kapucián, Špaček. Trenér Gustav Ondřejčík.
Kutná Hora: Dlouhý, Bochníček – J. Schwarz, Rejna, Hampl, Petrásek, Vojtěch, Staňo, Martínek, Listík, Vokřál. Trenér Jan Třískala.