FBC Pitbulls Kolín - FBC Kutná Hora 1:5 (0:3, 1:1, 0:1), branky Kutné Hory: 2. Schwarz J. (Martínek), 17. Zelený, 20. Martínek (Tvrdík), 33. Schwarz J., 50. Spurný (Schwarz J.). Sestava Kutné Hory: Bochníček B. (Dlouhý) - Vokřál, Petrásek, Zelený, Spurný, Vojtěch, Rejna, Popek, Tvrdík, Schwarz J., Martínek, Dus. Trenér Jan Třískala.

Vítězství v odvetném derby dala Kutná Hora základy už v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Po celou dobu zápasu hrála zodpovědně dozadu a v útočné fázi byla střelecky aktivnější a produktivnější. „Děkujeme soupeři za zajímavé derby. Těší nás tři body, těší nás, že jsme navázali na výkon proti Bučis, mrzí nás zranění hráči. Děkujeme divákům za podporu,“ okomentoval utkání kutnohorský trenér Jan Třískala

Panthers Praha B - FBC Kutná Hora 10:7 (3:0, 4:3, 3:4), branky Kutné Hory: 28. Zelený (Vojtěch), 39. Rejna (Dus), 40. Spurný (Martínek), 43. Petrásek (Zelený), 51. Petrásek (Zelený), 54. Tvrdík (Dus), 55. Dus (Vokřál). Sestava Kutné Hory: Dlouhý (44. Bochníček B.) - Vokřál, Petrásek, Zelený, Spurný, Vojtěch, Rejna, Popek, Tvrdík, Schwarz J., Martínek, Dus, Schwarz O., Chalupa. Trenér Jan Třískala.

Kutné Hoře se nedařilo v obranné fázi. Ráz utkání dala první třetina, kterou Panthers vyhráli 3:0. Od úvodu tedy Kutnohorští jenom marně dotahovali. Pražský tým pečetil své vítězství brankou do prázdné branky. Kutná Hora nedokázala navázat na sobotní výborný výkon v derby s Kolínem.

První turnaj rezervy FBC na Klimešce

Mužský B tým florbalového oddílu FBC Kutná Hora odehrál historicky první domácí ligový turnaj. Ve sportovní hale Klimešce se představil na závěr roku 2018 ve dvou zápasech.

FBC Kutná Hora B - Orka Čelákovice B 3:4 po nájezdech, branky Kutné Hory: 15. Chalupa, 30. Bochníček J. (Pešl), 38. Baťa (Staňo).

FBC Kutná Hora B - Black Angels C Celtic 3:2 po nájezdech, branky Kutné Hory: 15. Bochníček J. (Staňo), 31. Chalupa (Pešl), Baťa.

V obou zápasech byla Kutná Hora střelecky aktivnější, ale v zakončení se trápila. Oba zápasy nenabídly světovou podívanou, byl to boj na obou stranách a tempo hry se přelévalo ze strany na stranu. Proti Čelákovicím dostali příležitost v nájezdové loterii, která se protáhla až do sedmé série, tři "mladší" veteráni, ale neuspěli. Všechno si to Kutnohorští vynahradili při druhém nájezdovém rozuzlení, bonusový bod vystřelil Baťa.

„Herně jsme doma nepřesvědčili, proměňování šancí nám v poslední době dělá velké problémy. Ztrácíme v osobních soubojích a z toho vyplývají zbytečné fauly, byť jenom za volný úder. Nakonec jsou z toho dohromady tři zlaté body. Musím pochválit oba brankáře, v několika těžkých momentech nás podrželi. Liga je nesmírně vyrovnaná a každý bodový zisk se počítá. Další kolo hrajeme v lednu příštího roku a musíme se vrátit ke hře, která nás zdobila na začátku sezóny,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Jaroslav Bochníček.

Sestava Kutné Hory: Hetfleisch, Jetleb - Katona, Novotný, Pospíšil, Mašín, Reinert, Baťa, Procházka, Staňo, Bochníček J., Chalupa, Pešl. Trenér Jaroslav Bochníček.

Dorostenci FBC o víkendu nebodovali

Dorostenci FBC odehráli poslední dva zápasy v tomto roce. Ani jedno utkáním nevyšlo a bodově vyšli naprázdno.

Fatpipe Florbal Chodov B - FBC Kutná Hora 8:4 (3:1, 4:0, 1:3), branky Kutné Hory: 8. Vnuk (Franc J.), 42. Kodaj (Němec M.), 44. Kodaj (Měšťánek), 45. Beil (Martin).

V první třetině držela Kutná Hora se svým soupeřem krok, od druhé začala už ztrácet. Vymizel elán a Chodov toho náležitě využil, když dominoval nejenom v osobních soubojích, ale také kraloval v předbrankovém prostoru na obou stranách. Kutné Hoře se v závěru zápasu podařilo jenom kosmeticky upravit nepříznivé skóre.

FBC Kutná Hora - Technology Florbal MB white 5:7 (4:3, 0:2, 1:2), branky Kutné Hory: 5. Kodaj (Beil), 6. Klouček (Beil), 7. Měšťánek (Kodaj), 8. Klouček (Kodaj), 42. Danda.

První třetina nabídla sedm branek. V části bohaté na góly šli do vedení hráči Mladé Boleslavi, a to na začátku třetí minuty z trestného střílení. Poté ale dávali góly Kutnohorští, v kombinaci se zejména dařilo trojici Kodaj, Klouček, Beil. Mladoboleslavští nakonec v závěru první periody snížili a do druhé části vstupovali s jednobrankovým mankem. Ve druhé třetině to bylo z kutnohorské strany opět nemastné neslané. Mladá Boleslav toho dokázala využít k otočení vývoje utkání ve svůj prospěch a nedůslednost ve hře Kutné Hory pokračovala i ve třetí třetině.

„Chyběly nám dvě opory, na to se ale vymlouvat nemůžeme. Nebyli jsme důrazní, v koncovce chyběla přesnost, neproměnili jsme brejkové situace a další mnohá přečíslení. Všechno vyplynulo z přístupu na trénincích, který není dle mých představ,“ zhodnotil utkání Adam Rowe, kutnohorský trenér.

Sestava Kutné Hory: Franc V. - Klouček, Němec M., Beil, Danda, Martin, Vnuk, Franc J., Smitka L., Kodaj, Měšťánek. Trenér Adam Rowe.

Dorostenky FBC o víkendu braly tři body

Dorostenky FBC odehrály poslední soutěžní turnaj tohoto roku. Z Týnce nad Labem si nakonec odvezly tři body.

FBC Kutná Hora - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3 (0:0, 1:1, 1:2), branky Kutné Hory: 17. Voldřichová (Málková), 27. Blahníková.

FBC Kutná Hora - Kanonýři Kladno 4:2 (2:2, 0:0, 2:0), branky Kutné Hory: 3. Blahníková (Dvořáková), 6. Trpišovská (Mazánková), 21. Blahníková (Procházková), 29. Mazánková (Blahníková).

„V prvním zápase chyběla holkám odvaha a sebevědomí. Soupeřky hrály hluboký obranný blok a my jsme si s tím nedokázali poradit. Naše šance v zápase držela výbornými zákroky brankářka Matoušková. Ve druhém zápase jsme předvedli zlepšený výkon, holky hrály týmově, a to nám přineslo tolik potřebné vítězství. Na závěr bych chtěl jménem celého našeho trenérského týmu poděkovat rodičům našich hráček a našim fanouškům za dosavadní podporu a zároveň popřát hezké Vánoce a v novém roce 2019 pevné zdraví, hodně štěstí a spoustu florbalové radosti,“ řekl Martin Němec, trenér kutnohorských dorostenek.

Sestava Kutné Hory: Matoušková - Voldřichová, Málková, Blahníková, Jelínková, Němcová, Procházková, Dvořáková, Mazánková, Trpišovská, Kutilová, Šubrtová. Trenér Martin Němec.