Za Kutnou Horu se představila nová posila Marco Pugliese, který za svůj nový klub vstřelil šest branek.

„Čekal jsem, že za soupeře nastoupí hráči ze strakonického A týmu. Podle předvedené hry to tak ale nevypadalo. Začátek pro nás nebyl úplně nejlepší, v útoku se nám moc nedařilo. Prohrávali jsme 1:5 a museli jsme si vzít time-out, abychom s tím zkusili něco udělat. Přesto byl od nás první poločas opravdu hodně špatný, zejména v útočné fázi. Nakonec jsme první poločas prohráli 7:10,“ zhodnotil průběh prvního poločasu kutnohorský trenér Vít Šnajdr a navázal na poločas druhý: „V kabině jsem měl důrazný pohovor, po kterém jsme se ve druhém poločase trochu zvedli. Obrana, narozdíl od útoku, pracovala velmi dobře a celkový počet obdržených branek za oba poločasy je na můj vkus přijatelný. V závěru jsme byli šťastnějším mužstvem, měli jsme odolnější nervy a podařilo se nám soupeře přetlačit. Díky tomu jsme nakonec vyhráli 22:20, ale s výkonem rozhodně nejsem spokojený.“

„Stejně jako proti Havlíčkovu Brodu zachytal výborně brankář Robert Filip, který měl úspěšnost zákroků přes padesát procent. Hodně nám pomohl Marco Pugliese, posila z Vršovic. Citelně nám chyběl Ondřej Šimůnek, který nenastoupil kvůli nemoci a Jan Falge, kterého zastihly pracovní povinnosti,“ dodal Šnajdr.

„Příští týden nás čeká Chodov B, tradiční soupeř, za který nejspíš nastoupí hráči z tamního A týmu. Na soupeře nebudeme trénovat odlišně, jako vždy budou v týdnu tři tréninky. Škoda jen, že předzápasový trénink nebude na Klimešce, ale v hale BIOS. Pokud se sejdeme všichni včetně Šimůnka a Puglieseho, tak bych nás označil za mírného favorita, ale opravdu mírného. Podle mého názoru půjde o velice vyrovnané utkání,“ řekl Šnajdr o příštím zápase, který se odehraje v Kutné Hoře v neděli 7. října od 17:30.

Strakonice B - Kutná Hora 20:22 (7 Kvěch, 5 Prechtl, 3 Hanzelín, 2 Narin, Halgaš, Marek, Mráz - 6 Pugliese, 3 Pícha, 3 Hovorka, 2 Horák, 2 Hájek, 2 Petránek, Jeníček, M. Veselý, Polívka, Brož). Kutná Hora: Filip - Jeníček, M. Veselý, Pugliese, Polívka, Pícha, Hovorka, Horák, Hájek, Petránek, Salák, Brož, Červenka. Trenér Vít Šnajdr.