Od začátku utkání se házenkáři Kutné Hory drželi v mírném vedení, které se domácí snažili vyrovnat. V šestadvacáté minutě Kolín otočil na 12:11, a první poločas skončil nakonec vedením domácího mužstva v poměru 13:12.

Vedení kolínských házenkářů ale nemělo příliš dlouhého trvání, začátkem druhého poločasu Kutnohorští otočili a šli do vedení 14:13. V dalších okamžicích domácí dorovnávali skóre, Kutná Hora pak odskočila o dvě branky, načež Kolín několikrát snížil na rozdíl jedné branky. Až ke konci utkání Kutnohorští utekli domácím na rozdíl tří branek, a mohli se tak radovat z výhry 28:25.

Nejlepší střelec byl kolínský Kraus, který si připsal osm branek, se sedmi zásahy ho doháněl spoluhráč Souček. Nejlepší střelec Kutné Hory byl Polívka společně s Hovorkou, oba se trefili šestkrát.

Příští utkání odehraje Kutná Hora ve středu 4. září ve Vršovicích proti tamnímu týmu. Utkání začíná v 19:15.

Druhé kolo poháru se odehraje o víkendu 14. nebo 15. září, Kutná Hora vyrazí do Mladé Boleslavi, která postoupila přes Zruč nad Sázavou po výhře 39:22.

Kolín - Kutná Hora 25:28

Sestava a branky Kolína: Sauer, Šimáně - Kraus 8, Souček 7, Pazdera 6, Kaisner 4, Capouch, Jelínek, Prachař, Sauer.

Sestava a branky Kutné Hory: Hroch - Polívka 6, Hovorka 6, Jeníček 5, Hájek 4, Salák 3, Š. Veselý 2, Falge 1, Petránek 1, Horák, Rudolf.