Spartě se vydařil začátek utkání, po deseti minutách vedla 6:0. V osmnácté minutě vedla dokonce 11:4, ale v posledních minutách prvního poločasu začali hosté chybovat a domácí snížili na 10:14.

Ve druhém poločase potvrdili Kutnohorští dobré začátky a opět navýšili své vedení. Ve 47. minutě vedli hosté 15:25 a o vítězi začínalo být jasno. Do konce utkání si Kutná Hora hlídala výsledek a domácí Vršovice do ničeho nebezpečného pořádně nepouštěla. Utkání nakonec skončilo výsledkem 31:20 pro Kutnou Horu.

Dobrý výkon podal kutnohorský brankář Filip, který si připsal celkem osmnáct zákroků s padesáti procentní úspěšností zákroků. Pro Kutnou Horu jde o zatím výbornou sezonu, ve které ještě nepoznali chuť porážky a body ztratili pouze jednou při remíze s pražskou Slavií.

„Předvedli jsme dobrý výkon, v zápase jsme se soustředili, a kromě deseti minut na konci prvního poločasu jsme byli lepším mužstvem. Opět musím pochválit brankáře Filipa, který předvedl výborný výkon. Dobře zahrál také Šimůnek, který řídil obranu a výborný byl také v útoku. Dobré výkony podali také Pícha s Falgem,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Vít Šnajdr.

„V příštím zápase nás čeká Třeboň, tým, který je na vítězné vlně. Bude to těžký zápas, ale momentálně se nám daří a to bychom chtěli ukázat právě i proti Třeboni,“ řekl Šnajdr k příštímu zápasu, který se odehraje v sobotu 3. listopadu od 18 hodin na Klimešce.

Třetího listopadu se v Kutné Hoře odehraje také další házenkářský zápas, tentokrát ale extraligový. Od 15.30 hodin se tam utkají mužstva Dukla Praha - Brno.

„Je to pod naší záštitou. Bude to reklama pro házenou, dalo by se říct, že to bude házenkářský souboj Čech s Moravou. Za Duklu také nejspíš nastoupí kutnohorští odchovanci Šimůnek se Špačkem,“ dodal Šnajdr k extraligovému utkání.

Vršovice - Kutná Hora 20:31

Sestava a branky Kutné Hory: Filip, Červenka - Šimůnek 9, Pícha 5, Puliese 4, Petránek 3, Polívka 3, Veselý 2, Brož 1, Falge 1, Hájek 1, Horák 1, Jeníček 1, Hovorka. Trenér Vít Šnajdr.