Do zápasu vstoupila Kutná Hora jako favorit, jelikož soupeř z Úval se nacházel na desátém místě druholigové tabulky, zatímco Kutná Hora držela šesté místo. Sto čtyřicet pět diváků přihlíželo utkání, ve kterém si kutnohorští házenkáři po celou dobu drželi náskok.

První poločas skončil 13:9 ve prospěch kutnohorské Sparty. Výrazně vyčníval Ondřej Šimůnek, který mimo Kutné Hory nastupuje také za pražskou Duklu, v zápase si připsal devět branek a stal se tak nejlepším střelcem utkání a výrazně dopomohl Spartě k výhře.

Za Kutnou Horu se také prosadili Jiří Pícha a Petr Polívka, kteří si připsali oba po pěti vstřelených brankách. Tři branky vstřelili Martin Brož a Matěj Veselý, dva zásahy měli Jan Falge a Jan Petránek, jednou se prosadil Daniel Jeníček. Hájek, Šimon Veselý, a Hovorka vyšli střelecky naprázdno. Na straně domácích vyšel zápas nejvíce Pavlovi Franclovi, který si připsal šest zásahů, pět branek vstřelil Pokorný, o jednu méně Polák. Tři branky dostal za záda kutnohorského brankáře Bossanyi, dvakrát se prosadil Cenigr a jeden zásah má Valach.

„Vyšel nám, úvod utkání, ve kterém jsme soupeře přehráli a brzy jsme vedli o šest branek. Hra se pak trochu vyrovnala, ale pořád jsme si drželi bezpečný náskok. Nakonec jsme vyhráli o devět branek, když se k nám soupeř přiblížil nejblíže o čtyři branky. Hodně nám pomohl Ondřej Šimůnek, soupeře jsme přehráli,“ zhodnotil utkání kutnohorský trenér Vít Šnajdr.

„Kdyby nám někdo řekl, že budeme hrát o čelo tabulky, a že za podzim budeme na prvního ztrácet čtyři body, vysmál bych se mu. Řešili jsme, jestli do této soutěže máme chodit, jestli ji budeme schopní hrát. Pro nás je to úspěch, možná trochu nečekaný, ale tým našel svůj herní styl, která dokázal aplikovat. Poslední zápasy jsme sice prohráli, ale hráli jsme pohlednou házenou. Jsem přesvědčen, že je to jedna z nejúspěšnějších sezon, jaké házenkáři Kutné Hory odehráli,“ byl Šnajdr spokojený s podzimní částí sezony.

Sobotní zápas byl pro Kutnou horu posledním zápasem podzimní části sezony. Sparta završila podzim na čtvrté příčce druholigové tabulky se třinácti body. Na první Pardubice ztrácejí Kutnohorští pět bodů, na poslední Havlíčkův Brod mají náskok patnácti bodů.

Kutná Hora zakončila podzim s šesti výhrami, jednou remízou a třemi prohrami, které nasbírala až v pozdní části půlsezony, když nedokázala navázat na výborně rozehraný začátek, ve kterém pětkrát v řadě nepoznala hořkost porážky. Zajímavostí je, že Sparta má druhý nejvyšší počet vstřelených branek a celkově nejnižší počet branek obdržených.

V osobních statistikách ovšem Kutnohorští nevynikají, nejlepší střelec Sparty Jiří Pícha je s 52 zásahy na děleném sedmém místě. Nejlepší kutnohorský střelec sedmimetrových hodů Ondřej Šimůnek se čtyřmi zásahy drží dělené dvacáté první místo v této kategorii.

První zápas jarní části sezony čeká kutnohorské házenkáře v sobotu 23. února, kdy zavítají na hřiště Havlíčkova Brodu, mezitím proběhne zimní příprava.

Úvaly - Kutná Hora 21:30

Sestava a střelci Kutné Hory: Červenka, Filip - Falge 2, Jeníček 1, M. Veselý 3, Polívka 5, Pícha 5, Šimůnek 9, Š. Veselý, Hovorka, Hájek, Petránek 2, Brož 3. Trenér Vít Šnajdr.