Nebyla ale jediným kutnohorským sportovcem, který z olympiády z Karlovarského kraje přivezl ocenění. Lyžař Filip Březina přivezl bronzovou medaili v soutěži družstev ve skicrossu, v jednotlivcích se umístil na 10. místě. „Ve skicrossu jsem závodil poprvé, bál jsem se, že na trati budou velké skoky. Kdyby mi někdo před závodem řekl, že získám medaili, nevěřil bych mu to,“ prozradil Filip, který je v šesté třídě na Základní škole Žižkov.

Natálce, která v současné době navštěvuje devátou třídu Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře se, podařilo vybojovat dvě zlata a dvě stříbra. A to i přesto, že se jen pár dní předtím zúčastnila Zimních olympijských hrách mládeže (Youth Olympic Games) ve švýcarském Lausanne. Nikoliv však jako rychlobruslaška, ale jako hokejistka.

Je totiž v reprezentaci České republiky U16, na domácí půdě hraje ve starších žácích za klub Sršni Kutná Hora. „S bruslením jsem začala ve třech letech. Na hokeji mě nejvíc baví, že je to kolektivní sport,“ prozradila talentovaná Natálka, která ještě nastupuje za berounské Lvice.

Rozhovory s oběma medailisty si budete moct přečíst v rubrice Lidé odvedle.