Nejlepší čas dne zaběhl Tomáš Tvrdík, který vyhrál mezi jednotlivci, když trať prolétl za 37 minut a 10 sekund. „Letos jsem v zimě vůbec nechtěl závodit a výjimku pro Gladiator jsem udělal, protože Josefov mě baví a je to tu o běhu, a ne o plavání v závějích sněhu,“ usmíval se vítěz závodu, který ani jednou na překážce nechyboval. „První start a první vítězství,“ těšilo Tvrdíka, který se nyní chystá na začátku března na Mallorcu, kde poběží závod Spartan Race.

Mezi juniory si skvěle vedl teprve šestnáctiletý David Doubrava, jenž v čase 46:09 ovládl závod mladých běžců a celkově skončil třináctý! „Právě mi skončila objemová a silová část zimní přípravy, takže běžecká forma nebyla úplně ideální. Cílem bylo vyhrát svou kategorii a celkově se vejít do první desítky,“ upřesnil mladý Kutnohorák. Jedna chyba na lezecké překážce, to není vůbec zlé. „Sjela mi noha a musel jsem jít na běžecký hendikep,“ litoval David Doubrava a dodal: „Dalším závodem bude v dubnu domácí Spartan Kutná Hora, kde poběžím oba závody.“

Úspěchu v kategorii MIX (muž a žena) se dočkali i Michal Pavlík a Martina Fabiánová z Olympia Spartan Training Kutná Hora, kde se, mimo jiné, také připravují i Tvrdík s Doubravou. Oba kutnohorští spartani udělali shodně po dvou chybách, ale i tak to stačilo na bronzovou pozici v čase 53:32.

„Příprava je v plném proudu, takže běžeckou formu ještě necháváme odpočívat. Potřeba bude na konci března, kdy nám začíná spartanská sezona v Maďarsku a pak se hned uvidíme na závodech v Kutné Hoře v polovině dubna. V Josefově se nám i tak líbilo, ačkoliv závod na Taxisu v Pardubicích nám v listopadu vyšel lépe,“ dodal k závodu Michal Pavlík.