Oběma Kutnohorákům se závod povedl hlavně po běžecké stránce a v kopcích se cítili velmi dobře. I přes tři chyby na překážkách nepřišli o své pozice. Oba závod dokončili na druhém místě v elitní kategorii jednotlivců.

„Takhle špatný závod, co se týká překážek, jsem letos ještě neměl,“ líčil sedmadvacetiletý Michal Pavlík. Do pátého kilometru se držel na pátém místě. Pak však chyboval na balanční pásce (slack-line) a po dalších dvaceti metrech netrefil oštěp. „Takhle rychle po sobě dělat dvoje trestné angličáky, to bylo vražedné,“ usmíval se při vzpomínce Pavlík.

Martina Fabiánová měla podobný průběh s jediným rozdílem. Mezi ženami po chybách na slack-line a oštěpu držela stále první místo. „Běželo se mi parádně a holky dělaly stejné chyby jako já,“ řekla. O prvenství přišla na šplhu na laně. „Byla jsem blízko zvonku, ale došly mi síly. Lano hrozně klouzalo od bahna, které tam zůstalo po sobotním Beastu,“ litovala Fabiánová, kterou tam předběhla slovenská závodnice Plačková.

Své druhé místo už však uhájila i s pytlem plným písku, který museli oba Kutnohoráci nést dohromady 1,2 kilometrů do sjezdovky a zpět dolů. V tu chvíli už měl Pavlík za sebou také třetí trest. Šplh na laně sice zvládl, ale předtím spadl na kluzké stěně zvané Olympus. „Nohy mi na stěně nedržely, byla mokrá. Musel jsem využívat jen ruce a držet se za řetězy. Na posledních dvou mi došly síly,“ popsal Kutnohorák.

Závěrečný ručkovací Multirig těsně před cílem oba Kutnohoráci zvládli. Pavlík proťal cílovou bránu na 11. místě v elitní kategorii, ale pak se na něj usmálo štěstí. „Pořadatelé mi řekli, že devět lidí přede mnou běželo v týmové kategorii, takže mezi jednotlivci jsem bral stříbro,“ radoval se. V zemích visegradské čtyřky se totiž elitní kategorie Spartan Race rozlišuje na jednotlivce a týmové běžce, což jinde ve světě není. Zda tomu tak bude i v sezoně 2018, je zatím nejasné.

Na závěr sezony si tak kutnohorský spartanský pár mohl užít pódium společně. „To se nám stalo v sezoně vůbec poprvé,“ dodala Martina Fabiánová.