VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kutnohorští tenisté sází na práci s mládeží. Tam je budoucnost

Kutná Hora – Tenisový oddíl Sparta Kutná Hora funguje v Kutné Hoře již od nepaměti. Nový výbor v čele s předsedou Zdeňkem Benešem se začal aktivně věnovat rozvoji tenisové mládeže v Kutné Hoře, která je momentálně na vzestupu. Více nám sám Zdeněk Beneš prozradil v rozhovoru.

15.8.2015
SDÍLEJ:

Tenisové utkání Kutné Hory B a C, 26. června 2010.Foto: Deník/Martin Vaněk

Zdeňku, v tenisovém oddíle se udály poměrně velké změny. Vy jste nově předsedou. Prozraďte mi ve zkratce, co je na kurtech v Kutné Hoře nového?

Je pravda, že v tenisovém oddílu za minulý rok proběhlo několik změn. Např. za poslední rok je zvolen již druhý výbor, ve kterém navazujeme na cíle, které se začaly uplatňovat již před rokem a půl. Ve stručnosti hlavními cíli jsou práce s dětmi a mládeží, stabilizace ekonomiky klubu, rozšíření členské základny a snaha o vytvoření přátelského klubového prostředí, kde se lidé schází nejen kvůli sportu.

Hodně se diskutovalo o stavbě tenisové haly. Co vedlo nakonec k názoru, že se hala nepostaví?

Jedná se o jeden z hlavních současných úkolů, který nyní máme, a tím je zajištění zimního provozu minimálně dvou dvorců pro členskou základnu. Tento úvodní projekt byl prezentován členské základně, která však hlasováním tuto podobu nepodpořila. Nyní jsme ve fázi hledání jiných variant tohoto záměru.

Jak dopadly ve svých soutěžích seniorské týmy Sparty?

Letos byly přihlášeny do soutěží dva seniorské týmy. Bohužel, vlivem velké generační obměny a klesajícím zájmem o sport, tyto týmy bojovaly o místo ve druhé polovině tabulek. Čekáme na dozrání mladých hráčů z kategorie mládeže. Za seniory bychom chtěli vyzdvihnout dlouholetou oporu a již legendu středočeského tenisu Jiřího Janála, který svým přístupem k reprezentaci klubu a bojovností může být příkladem pro všechny mladé hráče.

Jak se vedlo vám osobně? Stále aktivně hrajete?

Je náročné skloubit tuto dobrovolnou funkci s pracovními povinnostmi a osobním životem. Tenis mě nicméně stále baví a v rámci možností se snažím i maximálně aktivně podporovat závodní týmy.

Měli jste také početné zastoupení v mládežnických kategoriích. Jak si vedly týmy mladých tenistů?

Na práci s mládeží již delší doby sázíme. Toto se projevuje v počtu a výsledcích mládežnických týmů. Máme nyní obsazené všechny věkové kategorie od babytenisu až po dorost v počtu čtyř týmů.

Práce s mládeží šla v Kutné Hoře nahoru. Kolik u vás odhadem trénuje dětí?

V současné době máme registrovaných cca šedesát dětí jako členů tenisového oddílu a snažíme se tento počet zvyšovat, protože s novými mladými hráči vidíme i budoucnost tenisového klubu.

Kdo všechno malé tenisty trénuje a jak hodnotíte jejich práci?

Jedná se samozřejmě o týmovou práci několika lidí, jejichž činnosti si velmi vážíme. Snažíme se již druhým rokem uplatňovat systém, který by maximálně vyhovoval dětem, rodičům a klubu. Členy tohoto týmu jsou Vítek Štursa, Dana Morawská, Karel Křivohlavý a Jakub Beneš.

Nově vznikly i kutnohorské tenisové kempy pro děti. Co je jich náplní a jak bude vypadat ten poslední od 24. do 28. srpna?

Je to jedna z činností, kterou chceme zpestřit tréninkovou činnost dětem v oddílu, ale také i novým zájemcům, kteří chtějí s tenisem v našem městě začít. Tyto kempy nejsou jen o sportu, ale i o utužení kolektivu, seznámení se s novými kamarády a v neposlední řadě o i činnostech, které po náročném dnu děti ocení jako zpestření. Např. noční prohlídka s výkladem Kutné Hory, opékání vuřtů, atletická průpravu, pohybové hry atd. Samozřejmou součástí je i kvalitní pitný a stravovací režim.

Pokud by někdo chtěl dát svou ratolest na tenis, co proto musí udělat?

Jednou z možností je účast na zmíněném tenisovém kempu. Během roku je to pak kontakt přímo u trenérů a správců v areálu tenisových dvorců vedle gymnázia. Nebo pak telefonický a emailový kontakt na člena výboru pana Vítka Štursu – mobil 608 880 464, v.stursa@gmail.com. Více o činnosti klubu a kontaktech pak na webových stránkách klubu www.teniskh.cz.

Na závěr využiji této příležitosti a chtěl bych pozvat všechny děti přes jejich rodiče v Kutné Hoře, aby se staly členy našeho oddílu, naučily se hrát tenis, nalezly zde nové kamarády, utužily svoje zdraví a prožily zde krásné chvilky, na které se nezapomíná.

Autor: Michal Pavlík

15.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fanoučci Tolkienova fantastického světa se sešli v údolí říčky Rokytné poblíž Rozkoše na Jevišovicku.

Hobiti ze středních Čech si o sobě přečtou na internetu

Vánočně vyzdobená rozhledna na Kaňku.

Vyběhněte si na Štědrý den ke kaňkovské rozhledně

Florbalisté FBC Kutná Hora získali ze dvou domácích duelů dva body

Zruč nad Sázavou - Poslední dva zápasy v tomto roce měli na programu hráči mužského A-týmu FBC Kutná Hora. Florbalisté ve Zruči nad Sázavou v sobotu přivítali Královské Vinohrady B a v neděli pak rezervu pražských Bohemians.

Policisté hledají muže a ženu z kamerového záznamu

Kutná Hora - Hledaný muž a hledaná žena by mohli poskytnout informace k případu krádeže parfémů, ke které došlo v jedné kutnohorské drogerii v pondělí 11. prosince 2017 v 8.30 hodin.

Atletický oddíl SKP Olympia Kutná Hora uspořádal vánoční závody

Veletov /FOTOGALERIE/ - V sobotu 16. prosince 2017 uspořádal atletický oddíl SKP Olympia Kutná Hora pro děti ze své tréninkové skupiny mini přípravky vánoční závody ve Veletově. 

KRÁTCE: Začne hlavní plesová sezona

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT