V mužské kategorii byli nejlepší loňští vítězové Daniel Braun z KK PSJ Jihlava hrající Interligu a Filip Dejda ze Sokola Kolín hrající v Rakousku Superligu za BSV Voith St. Pölten skvělým výkonem 1018 poražených kuželek, o 35 kuželek méně se na druhém místě umístili opět Filip Dejda tentokráte se spoluhráčem Ladislavem Takáčem z KK Lokomotivy Tábor, kteří zároveň postoupili do finále MČR dvojic. Třetí místo za výkon 963 kuželek obsadili Petr Holanec z TJ Lokomotiva Česká Třebová a Michal Šic z TJ Tesla Pardubice.

Domácí hráči Zdeněk Rajchman a Václav Jelínek obsadili páté místo výkonem 944 kuželek, další kutnohorští hráči se v tak silné konkurenci museli spokojit až se 7. místem, když Jiří Barbora a Vladimír Holý dosáhli výkonu 939 kuželek, na dalším místě se pak umístili Bohumír Kopecký a Jaroslav Čermák za výkon 932 kuželek a devátou příčku obsadila rovněž domácí dvojice Jiří Halfar s dorostencem Adamem Jandou za výkon 915 poražených kuželek.

V ženské kategorii zvítězily Michaela Moravcová a Zdeňka Dejdová z KK Jiří Poděbrady výkonem 907 poražených kuželek a vybojovaly si účast ve finále MČR dvojic. Na druhém místě se umístily domácí hráčky Kamila Dvořáková a Eva Renková výkonem rovných 900 poražených kuželek, třetí místo obsadily opět poděbradské hráčky Magdaléna Moravcová a Jitka Vacková, když porazily 893 kuželek.

„Velmi pěkné výkony jsme zaznamenali v kategorii smíšených dvojic,“ uvedl Jiří Halfar, předseda oddílu kuželek s tím, že zvítězila manželská dvojice Jana a Daniel Braunovi z KK PSJ Jihlava výkonem 1013 poražených kuželek a zajistili si tak přímý postup do finále MČR smíšených dvojic. Druhé místo obsadili Petr Hrubý a Anna Sailerová z SK Žižkov za 947 kuželek, třetí místo výkonem 937 kuželek obsadila dvojice Lenka a Petr Kohlíčkovi z TJ Jiskra Nový Bor.

V hodnocení jednotlivců byl nejlepší kolínský Filip Dejda, když porazil 532 kuželek a vytvořil tak nový rekord kutnohorské kuželny, druhé místo obsadil Evžen Valtr z KK Slavoj Praha výkonem 517 poražených kuželek a třetí místo stejným celkovým výkonem vybojoval Jiří Ouhel z KK PSJ Jihlava. Nejlepší žena Jana Braunová z Jihlavy se umístila na celkovém čtvrtém místě výkonem 516 kuželek.

Velice nás potěšila účast neregistrovaných kuželkářů. V mužské kategorii byla nejlepší dvojice Martin Vekrbauer a Jiří Vrána z KBS Kolín, v ženách Eva Kučerová a Jana Dvořáková z týmu DiVy a v kategorii smíšených dvojic Jarmila Březinová a Milan Vokál z týmu D+K Kolín.

„Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně,“ zakončil Jiří Halfar.