Honzo, proč jste se rozhodl o navýšení počtu účastníků?
Přihlásil se mi kromě týmů z minulé sezóny i nový tým Fitness Centrum. Ač tomu název nenapovídá, soustředil kvalitní fotbalisty, a proto jim dám šanci. Jsou to mladí kluci, tak ať ukáží, co je v nich. Na druhou stranu jsem nechtěl přijít o žádný ze zaběhlých týmů, proto jsem nevolil baráž, ale přihlásil všechny, tj. třináct týmů

Jaké jsou novinky v nové sezoně?
Co se týká pravidel, tam dojde jen k jedné úpravě, a sice že po červené kartě bude následovat pětiminutový trest na místo do konce utkání. Se zvýšeným počtem účastníků jde ruku v ruce změna systému play off. Do čtvrtfinále jde rovnou pět týmů a týmy na šestém až jedenáctém místě půjdou do předkola. Jinak formát základní části zůstává stejný. Jedna skupina a každý s každým. Zůstávají i inovace z loňska jako započítávání zápasů ze základní části do sérií play off v předkole a čtvrtfinále a penalty při remíze v základní části. Základní část se bude odehrávat každý čtvrtek až do 27. února 2014 vždy od 19.30 hodin s dvěma vloženými koly o nedělích 22. prosince 2013 a 19. ledna 2014.

Koho považujete za favorita soutěže?
Jestli nepotkají Rolling Team nějaká zranění, měl by se pokusit o obhajobu. Sekundovat mu budou určitě Jump Boys a Green Bar, který po dvou neúspěšných sezonách jistě bude chtít udělat výsledek. Nikdy se nesmí zapomínat ani na STS Chvojkovice, kteří snad čtyřikrát v řadě byly ve final four.

Kdo bude letos soutěž pískat?
Dan Mucha a Radek Pařez. Do toho nováček David Zoufalý. Mám na něj dobré reference, tak pevně věřím, že to zvládne a že mu i hráči ten vstup do ligy ulehčí.

Chystáte opět finále na zimním stadionu?
Poté, co se tam finále už dvakrát povedlo, a ohlasy byly dobré, tak do toho půjdu i do třetice a věřím, že to bude ještě lepší. Snad už bude zimák dopláštěn a nebude panovat taková zima. Finále by mělo být buď ve čtvrtek 3. dubna nebo v pátek 4. dubna 2014.

Jaké ambice bude mít vaše Restaurace Na Valech?
My po loňském propadáku (RnV skončila 11. a nepostoupila do play off) raději moc neplánujeme. Chceme se sejít, zahrát si a pevně věříme, že se budeme moci měřit s ostatními. Uvidíme, jak se vyrovnáme se změnami v kádru. Jakub Spáčil pověsil futsalky na hřebík, Jan Johny Růžička má dlouhodobé zranění stejně jako gólman Michal Šilhán.