„Na závod v Litovli jsem se moc těšil. Je to český závod, perfektně organizovaný a má kouzelný závěr, který nabízí divákům neopakovatelný pohled. Na závěrečných pěti stech metrech bylo umístěno sedm překážek. Takto vyčerpaný jsem do cíle nikdy nedoběhl, jak mě diváci, příbuzní a kamarádi hnali. Z konečného výsledku jsem nadšený. Litovel je má srdeční záležitost," prozradil Michal Pavlík, který závod dokončil v čase 59 minut a 22 vteřin.

Na trati dlouhé 9,5 kilometru musel Pavlík dělat 30 trestných angličáků za jednu pokaženou překážku. „Asi po šesti závodech v řadě, kdy jsem oštěp trefil, jsem tentokrát hrůzostrašně minul," usmíval se šestadvacetiletý Kutnohorák.

Na konci září letí Michal Pavlík se svou přítelkyní Martinou Fabiánovou na mistrovství světa do USA. Ještě předtím vyzkouší formu na dvou závodech. „Spíše si je jdu užít, než testovat formu," vysvětlil Pavlík a pokračoval: „Na začátku září běžím Spartan Ultra Beast na Slovensku, kde budu muset přežít více jak 42 kilometrů a něco k sedmdesáti překážkám. Týden poté běží Martina Spartan Beast v rakouském Kitzbühlu a tam jí budu oporou na trati. Snad jí budu stačit. Každopádně si to chceme hlavně užít, protože krajina je tam nádherná, a doběhnout společně do cíle."

Adam Procházka