Sebastiene, kam řadíš druhé místo ze Světového poháru v Maďarsku ve své kariéře?

Je to pro mě moje nejcennější medaile, protože Světový pohár v Maďarsku je jeden z nejlépe obsazených turnajů na světě.

Jak ses srovnal s tím, že jsi byl na turnaji nechtěný?

Hodně mě to mrzelo. Na lightcontact jsem se moc těšil. Věřil jsem, že bych mohl mít medaili, ale nenechali mě startovat kvůli tomu, že mi ještě není deset let. To mi bude za čtrnáct dní. Měli jsme to ale předem domluvené a slíbené. Byl jsem i uvedený jako přihlášený na oficiálním webu.

Maďaři si údajně stěžovali, že používáš techniku, která tvou kategorii převyšuje. O co šlo?

Šlo o tzv. back kick, čili kop z otočky. Ten se mi navíc ani moc nepovedl. Spíše jsem ho jen naznačil. Problém hlavně asi byl, že jsem v prvních dvou zápasech porazil před limitem jejich dva domácí kluky, jejichž klub je vlastně spolupořadatelem turnaje. Chvíli to vypadalo, že mě opravdu diskvalifikují. Naštěstí to ale trenér Zavoral vyřešil. A za odměnu jsem jim v dalším kole vyřadil zase domácího. (smích)

Chtěl ses pomstít poté, co tě vyřadili z disciplíny Lightcontact?

Trochu ano. Ale v pointsfightingu to moc nejde, tam je nemůžu zbít jako v lightcontactu. (smích)

V čem přesně spočívá pointsfighting, ve kterém si bral stříbro?

Zápas v pointsfightingu se po každém trefeném kopu nebo úderu zastaví a rozhodčí ukáže, kdo a kolik dostal bodů. Lightcontact se bojuje bez zastavení celé kolo a můžou se tak dělat delší kombinace. Je tvrdší.

Jaký byl finálový zápas? Proč to nevyšlo na zlato?

Byl jsem strašně nervózní. Vítězství jsem soupeři vlastně daroval. Myslím, že jsem ho mohl porazit, ale nevěřil jsem si.

Jaké máš další cíle v tomto roce?

Příští víkend mě čeká Mistrovství Evropy v Liberci. Strašně moc si chci odvézt nějakou medaili. Potom ještě Mezinárodní mistrovství republiky a Czech open.