Letošního 13. ročníku se zúčastní dvanáct týmů, které byly rozlosovány do dvou základních skupin. V červené skupině A na sebe narazí Zájezdní hostinec (loňský vítěz), Pivní balet, AC Škvrňov, AFC Oranges, Bing Time fitness a pořadatelské družstvo Házená team.

V modré skupině B budou soupeřit – STS Chvojkovice-Brod (vloni poražený finalista), Žižkov, Energit HC, Veteráni, Real Karlov a Vakysáci.
V základních skupinách se hraje systémem každý s každým a hrací doba bude 2 x 7,5 minuty.

Po odehrání základních skupin postoupí první tři týmy do finálové skupiny o 1. – 6. místo, zbylé týmy si to rozdají ve skupině o celkové 7. – 12. místo Utkání ze základních skupin se potom jednotlivým týmům započítávají. Všechna zúčastněná družstva tak odehrají v turnaji stejný počet – osm utkání.
Tradicí je i vložená soutěž zúčastněných týmů ve střelbě na zavěšenou láhev (po jednom pokusu po každém utkání).

Vítěz turnaje získává do svého držení na rok „Žižkovský putovní pohár“, všechna zúčastněná družstva věcnou cenu a diplom. Stejně tak jsou odměněni i nejlepší jednotlivci – brankář, střelec a hráč turnaje. A taktéž vítěz vložené soutěže na zavěšenou láhev získává věcnou cenu a diplom.

Turnaj se letos odehraje opět na dvou hřištích, házenkářském s tartanovým povrchem a přilehlém „Sokoláku“ s umělou trávou.

Začátek utkání je plánován na 8,30 hodin a předpokládané slavnostní zakončení turnaje připravují pořadatelé na 16,50 hodin.

Oddíl házené Sparty Kutná Hora srdečně zve všechny sportovní příznivce do areálu v Tyršově ulici na Žižkově na sobotní – jistě zajímavou – zábavu a podívanou.