Marcel Heydušek získal na republice dvě zlata

Kolín/Kutná Hora - Vynikajícího úspěchu dosáhl na republikovém šampionátu v taekwondo ITF Marcel Heydušek. V Brně získal dvě zlaté medaile.

13.12.2008

Marcel Heydušek.Foto: Radka Heydušková

Šampionát se po několikaleté pauze konal opět v Brně. Celkem se závodů zúčastnilo 376 závodníků z 21 oddílů z celé České republiky. Brněnští pořadatelé zvládli tuto vrcholnou svazovou akci opravdu výtečně. Ze školy Silla, která má oddíly v Kolíně, Kutné Hoře a Týnci nad Sázavou letos největšího úspěchu dosáhl Marcel Heydušek, který vybojováním dvou zlatých medailí získal oficiální titul Mistra ČR taekwondo ITF 2008 v kategorii veteránů nad 40 let.

Hned první den mistrovství byl pro školu Silla nejúspěšnější. Kromě stříbrných a bronzových medailí získali její žáci také čtyři zlaté medaile. První zlatou medaili se podařilo vybojovat v technických sestavách Martinu Hvězdovi z týneckého oddílu této školy. Krátce na to v technických sestavách žákyň zvítězila Dominika Koudelová ze stejného oddílu.

Ke konci prvního dne pak dvě zlaté medaile, a to v technických sestavách a ve sportovním boji, vybojoval Marcel Heydušek v kategorii veteránů. Kolínský závodník díky těmto dvěma prvenstvím získal také pohár pro nejúspěšnějšího veteránského závodníka a současně titul Mistr České republiky v taekwondo ITF 2008 veteránů nad 40 let.

Heydušek potvrdil roli favorita ve sportovním boji, kde s přehledem zvítězil, ale tentokrát mohl být spokojen i se svým vystoupením při cvičení technických sestav (korejsky „tul“). Zkrátka se mu tentokrát podařilo zvládnout startovní stres natolik, že se nedostavilo žádné z jeho pověstných krátkodobých paměťových „oken“ a tak nakonec ve vyrovnaném finálovém zápase dokázal porazit i Jana Chaloupku staršího, který získal v této disciplíně stříbrnou medaili před necelými třemi měsíci na MS v uzbeckém Taškentu, a to dokonce ve vyšší kategorii.
O vysoké úrovni českých veteránských taekwondistů svědčí i to, že Heydušek se také umístil i před svým nejbližším kamarádem z české reprezentace a úřadujícím mistrem světa v této disciplíně Josefem Jarmou z Olomouce.

Druhý den závodili junioři a juniorky, kteří to neměli vůbec jednoduché prosadit se mezi mnoha evropsky i světově úspěšnými reprezentanty. Největší radost hlavní trenérce Radce Heyduškové tak udělala Veronika Kokášová (Týnec n. S.) ziskem stříbrné medaile za sportovní boj kategorie A do 53kg a třetím místem ve speciálních technikách.

Veronika Kokášová byla rovněž oporou v juniorském týmu speciálních technik, kde spolu s Martinou Kopeckou (K. Hora) a Jitkou Haisovou (Týnec n. S.) dokázali „vyskákat“ celkově 2. místo mezi týmy.

Třetí den závodili senioři a seniorky. „Zde jsme letos bohužel při neúčasti některých našich nejlepších seniorů, kteří dočasně z pracovních důvodů přerušili pravidelné tréninky, na medailová umístění nedosáhli,“ lituje trenérka Heydušková. „Navíc další naši loňští medailisté v kategorii B závodili na těchto závodech poprvé v elitní „áčkové“ kategorii a tedy spolu s mnoha úspěšnými reprezentanty ČR včetně mistrů Evropy. S ohledem na tato fakta a jejich současnou výkonnost si mojí pochvalu za předvedené bojovné výkony zaslouží z těchto našich závodníků jmenovitě Ondřej Chábera a Jaroslav „Harry“ Chytráček, oba z kolínského klubu,“ dodala trenérka školy Radka Heydušková.

Autor: René Volf

13.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Lipová alej v Komenského sadech

Ratajská alej má druhé místo v kraji v soutěži Alej roku 2017

Pavel Dědič a iniciátor návštěvy nadrotmistr Vladimír Kosina během prohlídky letounu L-159 ALCA.
3

Čáslavská základna se nechala inspirovat projektem Ježíškova vnoučata

Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém pachateli

Kutná Hora - Policisté se opětovně obracejí k široké veřejnosti s žádostí o poskytnutí svědectví k případu, o kterém jsme vás informovali v uplynulých dnech.

KRIMI MIX: Ukradl tři metry krychlového palivového dřeva

Kutnohorsko - Čím se zabývají policisté na Kutnohorsku? Přečtěte si krimi zprávy z regionu!

Při nehodě nebyl naštěstí nikdo vážně zraněn

Čáslav - K dopravní nehodě na tříramenné křižovatce silnice číslo I/38 a nájezdu ze silnice od obce Čáslav ulice Chrudimská došlo 11. prosince v 16.50 hodin.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.