V sobotu jasným způsobem přehrál Sokol rezervu druholigového Kladna, v neděli po vyrovnaném utkání těsně podlehl Kralupům n. Vltavou. Za čtrnáct dní čeká kutnohorské basketbalisty dvojutkání proti tradičnímu rivalovi z Kolína.

Sokol Kutná Hora - BK Kladno B 91:65 (21:21,45:31,73:44)

Kutnohorští nezačali úplně nejlépe, obrana nebyla v prvních minutách jejich devízou a ve 4. minutě vedli mladí kladenští hráči 11:4. Zlepšeným výkonem se Sokol dostával na dostřel a do konce úvodní čtvrtiny se hra vyrovnala. Druhá a třetí hrací doba byla jasnou záležitostí domácích, ke galapředstavení se rozehrál Kocourek, který nakonec zaznamenal mimořádných 35 bodů.

Poslední čtvrtina se dohrávala již v pohodovém tempu, příležitost dostalo všech dvanáct hráčů, které měl trenér Petr Kratochvíl k dispozici. Sokol si připsal teprve třetí vítězství v sezóně a věří v lepší zítřky v podobě tabulkové pozice zaručující play off.

Body Kutné Hory: Kocourek 35 (1), Haviar 15 (3), Prušinovský 15 (1), Málek 9, Vavák 8, Aufrecht 3 (1), Kratochvíl 3 (1), Hrubý 2, Levý 1.

Sokol Kutná Hora - Kralupy n. Vltavou 63:69 (12:25,31:35,43:47)

Kralupy v sobotu prohrály v okleštěné sestavě v Kolíně, ale jak už bývá zvykem, do Kutné Hory přijely téměř kompletní. Hned od začátku nastolili hosté tvrdý, rychlý basketbal a Sokol viditelně nestíhal. První čtvrtina byla propadákem. V té druhé naordinoval kouč domácím zónovou obranu, která dokázala částečně eliminovat nájezdy a střelbu Kralup, Sokol se zlepšil i v útoku a na hřišti nebylo lepšího soupeře.

I po poločase se hrál vyrovnaný zápas, v domácím dresu úspěšně střílel slovenský snajpr Haviar, Kralupy si přesto udržovaly těsné vedení. Tak to zůstalo až do poslední minuty řádné hrací doby, kdy Sokol stále hrál o vítězství. Z precizně provedeného pick and rollu však koš nepadl a domácím nezbývalo než takticky faulovat. Z šesti trestných hodů se Kralupští mýlili jen jednou. Sokol kromě první čtvrtiny sehrál kvalitní utkání, na další vítězství to ale nestačilo. Přesto může být zlepšující se výkon motivací pro příští zápasy.

O víkendu 6. - 7. prosince končí první polovina sezóny tradičními dvojičkami, Sokol se bude snažit Kolín porazit a přiblížit se vyřazovacím bojům.

Body Kutné Hory: Kocourek 24, Haviar 20 (2), Gottfried 8 (2), Aufrecht 4, Málek 4, Prušinovský 2, Hobza 1. Trenér Petr Kratochvíl.