Mužstvo o letní přestávce nezahálelo, tvrdě trénovalo a připravovalo se na start nového ročníku. Tradiční pravidelný dril si zpestřilo několika přípravnými utkání (např. v Přelouči, či Chrudimi), účastí na mezinárodním turnaji Czech Open (konec v 1. kole vyřazovací části) a zejména účastí v Poháru České pojišťovny 2012, kde zaznamenala kutnohorská družina historický úspěch (postup až do 4. kola!). Na úvod soutěže se Olympii ve Sportovní hale ve Zruči nad Sázavou postavil pražský tým Wizards DDM Praha 10, který je od roku 2008, vyjma jedné sezóny, tradičním účastníkem 2. ligy.

SKP Olympia Kutná Hora - Wizards DDM Praha 10 7:6 (2:3,2:2,3:1)

V divokém úvodu se trefily oba celky ze svých prvních střel, poté hosté odskočili na rozdíl dvou branek a vzápětí Kutnohorští snížili. Druhá polovina první třetiny byla ve znamení nevyužitých příležitostí Kutné Hory k vyrovnání a snaha o postupný útok Pražanů.

Druhou část začali domácí náporem, který vyústil ve vyrovnávací branku Štípka. Taktovku utkání převzali hráči Wizards, vytvořili si několik slibných šancí a opět šli do vedení. Olympia na to zareagovala zvýšeným pohybem a po čtyřech minutách srovnala. V poslední minutě před druhou sirénou se však hosté prosadili ještě jednou a to ze standardní situace a znovu vedli.

Dále se šance rodily na obou stranách, několikrát se vyznamenal brankář Bohuslav Bochníček. Do poslední desetiminutovky se hodně přiostřilo, hokejky zvonily, mantinely lítaly, rozhodčí nechávali hru pokračovat. Vyrovnání zařídil výborně hrající Ondřej Sochůrek, který uklidil míček do odkryté brány soupeře. Kutná Hora toužila po další brance a stále se drala do zakončení. Vybojovala si tak přesilovou hru, kterou využil Jan Dus a Olympia šla poprvé v zápase do vedení. Pražský tým se snažil rychle odpovědět, Kutná Hora v poklidu bránila. Obránce Kutnohorských Marek Reithar si vzal míček na vlastní polovině, naběhl si na střed soupeřovi poloviny a střelou pod horní tyčku dal krásný sedmý gól. Poté bylo nařízeno proti domácím trestné střílení za sekání Sochůrka. Trenér Reinert na tento nájezd poslal chytat Pavla Matouška a vyplatilo se, soupeř nedal. V následné přesilovce však již Pražané přeci jen čtyři minuty před koncem snížili. V závěrečném tlaku hostí zasahovala často obrana Kutné Hory, popřípadě brankář Bochníček. Hráčům Wizards nepomohlo ani odvolání brankáře a hra v šesti. Kapitán Olympie Štípek ještě těsně netrefil přes půlku hřiště prázdnou bránu. Kutná Hora tak získala při své premiéře ve druhé lize plný počet bodů.

Komentář domácího trenéra Martina Reinerta: „Utkání se nevyvíjelo podle našich představ, museli jsme vždy dotahovat jednobrankový náskok soupeře. Až ve třetí třetině se nám podařila zpřesnit hru a silou vůle jsme zvítězili."

Statistiky

Branky (asistence): 3. Jan Štípek (Jan Mašín), 12. Martin Kunášek (Jan Vaculík), 22. Jan Štípek (Jan Dus), 34. Jan Dus (Jan Štípek), 51. Ondřej Sochůrek (Jan Štípek), 54. Jan Dus (Jan Štípek), 56. Marek Reithar (David Vokál) – 1. Lukáš Rathouský (Martin Stričko), 5. Jaroslav Kincl (Jiří Tomek), 9. Jaroslav Kincl (Jiří Tomek), 30. Petr Dejmek (Marek Kratochvíl), 40. Jaroslav Kincl (Jiří Tomek), 57. Jan Vašíček (Jaroslav Kincl). Rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 22:34. Kutná Hora: B. Bochníček (Matoušek – na nájezd) - Vaculík, M. Reinert, Sochůrek, Reithar, Kuchař - Blahník, Jaroš, Mašín, Štípek (C), Dus, M. Kunášek, Vokál. Hrající trenér Martin Reinert.

Jan Dojčiak