Michal, i když ho ještě stále trápilo zraněné rameno, noha a prodělaná chřipka, nastoupil v neděli na teplické tatami v kategorii senioři a to rovnou na mistrovství republiky seniorů, kam se nominoval jako mistr České republiky juniorů a druhým místem v kategorii senioři na mezinárodním poháru Brno Cup.

I když na něm byla vidět únava po nemoci a trápila ho předešlá zranění, bojoval ze všech sil a skončil na druhém místě, kde prohrál pouze na jeden trest shido (trest udělený rozhodčím třeba za uvolňování úchopu oběma rukama, nebo závodník, který chytil křížový úchop a ihned nezaútočí, to samé se týká úchopu za pásek a jednostranného úchopu). Tento zápas prohrál s dlouholetým členem mužského národního týmu Zavadilem. Všechny ostatní zápasy Michal vyhrál na plný počet bodů Ipon a stal se tak vicemistrem České republiky kategorie senioři do 66 kg pro rok 2015.

Michal se též zúčastnil v září Českého poháru s mezinárodní účastí- Brno Cup - také v kategorii senioři, kde obsadil druhé místo, kdy prohrál na sporný trest shido v posledních dvou vteřinách zápasu (a to i když druhý závodník za celý zapas ani jednou nenastoupil do techniky a měl být penalizován) se závodníkem z Bosny a Hercegoviny, který se právě vrátil z mistrovství Evropy a má za sebou vítězství na několika áčkových turnajích v Evropě.

Obr Baykalov přiznal: Černý mě zničil

Michal, i když pouze s váhou 66 kg dále nastoupil do otevřené kategorie seniorů „open" bez rozdílu vah a hned v úvodním zápase dostal vylosovaného nejtěžšího a největšího závodníka kategorie Rusa Baykalova (135 kg, 200 cm) byl to tedy zápas Goliáše a Davida, o čemž hovoří i to, že celá hala stála a fandila, protože takový zápas není normálně k vidění. Michal hned od úvodu nastoupil s vervou a po 30 vteřinách vedl na juko, když se mu podařilo přetočit soupeře z jeho nastoupené techniky. To už, ale hala opravdu řvala a i rozhodčí na jiných tatami pokukovali po tomto zápase. Michal v zápalu boje nepostřehl, že vede a stále nastupoval do technik s naprostým nasazením a zápalem, což bylo odměňováno velikým aplausem a potleskem z řad diváků i ostatních soutěžících.

Veliký Baykalov přestával stačit z dechem nemohl absolutně najít nic, čím byl Michala ohrozil, jelikož ten kolem něj poletoval jako včela a vypadalo to, že Michal zvítězí, ve druhé minutě zápasu však došlo po úderů ke krvácení z nosu a Michal musel být ošetřen, což poskytlo Baykalovovi čas na vydýchání. Michal stále nevěděl, že vede tak ihned začal bojovat, a přitom se Rusovi podařilo Michala chytit a doslova zalehnou a zde váha rozhodla. Zvednout 135 kg živé váhy prostě nešlo. Po zápase, kdy Baykalov dlouho ležel na tatami, než se byl schopen se vůbec zvednout, Rus hlubokým hlasem prohlásil: „Říkali mi, ať ho nezlomím vejpůl, a on mě dokonale zničil."