Michale, "Duatlák" je novinkou Clubu Deportivo. Můžete nás seznámit, jak takový závod probíhá?

Duatlon tu již existuje léta a je to kombinace běhu a cyklistiky v pořadí běh – kolo - běh. Většinou je druhý běh kratší, ale my jsme šli v našem Duatláku jinou cestou a zvolili oba běhy stejně dlouhé. Vycházíme tím hlavně vstříc neplavcům, kteří si zbytečně stěžují na studenou vodu při červnovém Welas Triatláku.

Kde jste se inspiroval? Jak vás napadlo pořádat v Kutné Hoře tento závod?

Tak co vím, v regionu se podobných závodů (duatlonů) moc nekoná, znám jen ten čáslavský, který má dlouhou tradici. A jelikož tento víkend sám žádný závod nemám, basketbalová sezona skončila, tak nás v Clubu Deportivo napadlo zkusit zorganizovat duatlon a zase se po delší době sejít a zasportovat si. A samozřejmě i poté popít, popovídat a posedět.

Kde je start?

Skvělé zázemí nám poskytne vodácká klubovna na Hutích, kde bude běžecko - cyklistické depo, start a i cíl závodu. Pro „neznabohy“, klubovna se nachází na červené značce KČT směrem k Velkému rybníku, tzv. „Po mlejnech“ zhruba 400 metrů pod kopcem od Poličan.

Kudy trasa povede?

Běžecká trasa kopíruje z velké části naší Dačického 12, víceméně až ke kostelu sv. Trojice, zde ale ne nahoru na panelku, nýbrž dolů a zhruba po 200 metrech doprava a vyběhne se přímo naproti klubovně, tedy u startu i cíle. Kolo je dosti jednoduchá záležitost, z klubovny vyjedete lehce doprava a po hrubém asfaltu na hlavní silnici vedoucí na Malešov. Po ní právě do Malešova, poté směr Uhlířské Janovice až do Košic. Tady obrátka a sviští se zpátky po stejné trase.

Jaký máte připravený servis pro závodníky a kolik vlastně zaplatí za to, že budou moct startovat?

Tak servis je klasický na našich akcích, tedy občerstvení během závodu (nějaký ten banán, čokoláda, voda, limo) a po závodě pivo. Pokud by vyšlo počasí, tak si asi i můžeme opéct vuřty. No a startovné je myslím lidové, 50 Kč.

Kolik očekáváte vlastně závodníků?

Jdeme do neznáma, ale tušíme, že naši věrní přijdou. Bude záležet i na počasí, pokud přijde podobně závodníků jako třeba na první ročník Triatláku, tedy 30, budeme asi spokojení. Ale věřím, že absence plavání by mohla přilákat lidi, kteří si prostě na plavání nevěří. Navíc kolo se dá klidně odjet i na horském kole, takže je vítán opravdu každý.

Pro koho je závod určený?

Tak spodní ani horní hranici nemáme, ale viděl bych to tak 15-100 let. Běhat a jezdit na kole umí snad každý. Takže kdo se chce poměřit s ostatními nebo sám se sebou či jen s tratí, ať se nebojí a dorazí v sobotu na Hutě.

Kdo z vaší dvojice pořadatelů bude závodit a kdo bude jistit depo? Vy nebo Jan Ďoubal?

Tak jelikož kolega Ďoubal se chystá v sobotu odpoledne vsítit svůj první hattrick za Nové Dvory, pojedu asi já. Ale nejsem ještě pevně rozhodnutý, uvidíme, jak bude klapat ranní organizace a značení tratí. Navíc jako organizátor mám právo rozhodnout se pár sekund před startem.

Jaké jste si objednal počasí?

Tradičně ideální běžecko - cyklistické - 12 stupňů, pod mrakem občas nějaká ta kapka.

Nemá Club Deportivo už těch sportovních akcí trochu moc? Evidentně se v každém období nudíte. Ještě by to chtělo vymyslet nějaký závod na podzim.

Právě, že mi přijde, že by toho mohlo být ještě více. Myslím si, že jsme Duatlákem zkompletovali naší sportovní nabídku - běh (Dačického 12, Výběh na Kaňk), triatlon a duatlon. K tomu futsalová liga. Ale stejně budu tvrdit, že můj velký sen je zorganizovat v Kutné Hoře maraton. Ale k tomu je ještě dlouhá cesta. Stále mě napadají akce, kterými bychom to tady mohli trošku oživit.

Co jste říkal na uplynulý ročník Club Deportivo futsalové ligy?

Kolega Ďoubal odvádí skvělou práci. Kvalita ligy se ještě zvedla a šlape to, jak mám možnost číst a slyšet, jako hodinky. Jen tak dál, Ďoubi, pojď!

Už víte termín obligátních akcí jako je Welas eXterra Triatlák nebo Dačického 12?

Samozřejmě! Triatlák vypukne 16. června a 4. ročník Dáči 11. srpna. Takže trénujte a zapište si tato data do svých sportovních kalendářů. Těší se na vás Club deportivo Kutná Hora, vše na www.dacickeho12.cz a www.d10s.cz!