Hned v prvním zápase nastoupila Jiskra proti svému největšímu rivalovi – domácím Úvalům. K vidění byla vyrovnaná a dramatická bitva. Zruč od začátku zápasu tahala za delší konec, ale Úvaly se držely na dostřel a několikrát se jim podařilo v průběhu utkání vyrovnat. Jiskra tentokráte neměla tak pevnou obranu, jak jsme u ní zvyklí a střelecky se nedařilo křídlům. Soupeř tak zhustil střed obrany a i spojky tak měli málo místa k prosazení se. I přesto dokázali kluci vydřít cenné vítězství a porazili v tabulce Středočeského přeboru druhé Úvaly 12:11.

Zbylé tři utkání už Jiskra dohrávala v poklidu, jelikož soupeři nedosahují takových kvalit, aby Zruč ohrozili. V utkání s Příbramí, které skončilo 24:11 si Jiskra zkoušela nový agresivní způsob obrany. V zápase s Bělou p. B. si zahrála celá lavička a i přesto bylo utkání deset minut před koncem předčasně ukončeno pro naprostou převahu Zruče n.S. za stavu 21:1. Poslední soupeř Jiskry na turnaji byla Dukla Praha, která nahradila ze soutěže odhlášený Kolín. Avšak ani ta na Jiskru nestačila a odešla vysoko poražena 28:12.

Trenér Jiskry Jiří Dolejší tentokráte nebyl s výkonem svých svěřenců moc spokojen: „ K posledním třem zápasům se nemá cenu vůbec vyjadřovat, to je jen lehčí herní trénink. Ale v prvním utkání s domácími Úvaly jsme nepodali očekávaný výkon. Průchodná obrana a neplnění pokynů zapříčinilo, že jsme se o vítězství strachovali do posledních vteřin utkání. Myslím si, že špatná hra obrany a slabá střelecká produktivita je důsledek v poslední době nepravidelné tréninkové docházky některých kluků a to se pak plně projevuje, při vyrovnaných zápasech. Pokud si to sami kluci včas nesrovnají v hlavách, těžko půjdou se svým výkonem dále nahoru.“

Sestava a branky Zruče n. S.: Toman 5 - Dolejší 20, Fiala 14, Hodek 13, Černý 13, Červinka 10, Havlíček 7, Birka 3 a Ryšavý.

Zdroj: Jiří Dolejší