Mladý Červenka musel brzo z brány

Libčice nad Vltavou - Vutkání 11. kola SRL nastoupil tým mužů kutnohorské Sparty vsobotu odpoledne na hřišti třetího týmu průběžné tabulky - týmu Sokola Libčice nad Vltavou.

21.4.2010

Házená: K. Hora - Libčice n. V. 11:14, neděle 11. říjnaFoto: DENÍK/ Martin Vaněk

Libčice n. V. – Sparta K. Hora 28:22 (14:8)

Spartě se proti tomuto soupeři dlouhodobě nedaří, doposud jej nikdy v utkáních SRL nedokázala porazit. Navíc do sobotního utkání nastupovala v prořídlé sestavě s pouhými dvěma hráči do pole na střídání, ačkoli je momentálně k dispozici na soupisce celkem 20 hráčů!

Úvodní desetiminutovka byla pro vývoj utkání rozhodující. Sparta se sice z prvního útoku ujala vedení 0:1, potom však na hřišti jasně dominovali domácí. Ti do 9. minuty zaznamenali osm branek v řadě a skóre 8:1 bylo hrozivé. Za tohoto stavu si vzal trenér Hájek oddechový čas, v brance vystřídal mladého Červenku veterán Malý a brankostroj domácích se podařilo v dalším průběhu přece jenom zpomalit. Sparta v dalších minutách 1. poločasu dvakrát snížila na rozdíl pěti branek (9:4 a 11:6), do kabin však odcházeli domácí s bezpečným náskokem šesti branek – 14:8.

Začátek 2. poločasu se domácím opět vydařil a čtyřbrankovou šňůrou zvýšili své vedení na rozdíl 10 branek – 18:8. Sparta však v dalším průběhu zabojovala, nejprve pětibrankovou šňůrou v rozmezí 37. - 40. minuty snížila na 18:13 a v polovině druhého dějství dokonce na rozdíl 4 branek – 21:17. Za tohoto stavu mohlo být ještě lépe, kdyby ve 47. minutě dokázali proměnit trháky Thieme a hned vzápětí Hovorka. To se však nestalo a tak domácí stále udržovali náskok. V 56. minutě Sparta dokázala snížit dokonce na rozdíl tříbrankový – 24:21, závěr utkání však domácí zvládli lépe a čtyřmi brankami zvýšili vedení na 28:21. V poslední minutě potom Sparta upravila na konečných 28:22.

Sestava a branky Sparty: Červenka (Malý) - Šimůnek 6, Morysek 5, Thieme 5, Rudolf 3, Hovorka 2, Šnajdr 1, Hájek a Šalátek. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 1/1. Sedmičky: 3/2 – 3/3. Rozhodčí: Haramul – Opata (oba Mělník). 38 diváků.

PETR VOBOŘIL

21.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Odstartoval první ročník festivalu Start Fest

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žádný začátek není snadný a v umění toto tvrzení platí dvojnásob, právě z toho důvodu vznikl festival Start Fest. Ten si, jak už je z názvu patrné, klade za cíl pomoci mladým umělcům odstartovat jejich kariéru. V Kutné Hoře se festival Start Fest konal poprvé v pátek 14. října v kutnohorském Planet Music clubu. Publiku se představilo několik kapel a svou tvorbu na společné výstavě odprezentovali také mladí fotografové.

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory

Březová /FOTOGALERIE/ - Společné setkání dětí, rodičů i organizátorů projektu Putovní olympiády mateřských škol se uskutečnilo v sobotu 14. října v krásném prostředí zábavného parku Heroland, v Březové u Kutné Hory při příležitosti ukončení pátého ročníku projektu spolupráce, který realizuje MAS Lípa pro venkov společně s partnerskou MAS Zálabí.

Kutnohorští policisté hledají muže z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu podvodného jednání, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Děti navštívily policejní oddělení v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Děti ze Základní školy Uhlířské Janovice navštívili v říjnu letošního roku v dopoledních hodinách místní Obvodní oddělení Policie ČR.