Bylo to již 3. kolo této soutěže. Vedoucí domácí družstvo Kácova si vybralo svoji slabší chvilku hned na úvod a prohrálo s družstvem Divišova 0:2. Pak ale postupně porazilo Postupice a Čerčany shodně 2:0. Naopak družstvo Divišova již v dalších zápasech nedokázalo zahrát a s Postupicemi i Čerčany prohrálo 0:2. Jediný zápas, který se hrál na tři sety, vyhrála děvčata z Postupic nad družstvem Čerčan. V celkovém pořadí si Kácov po tomto kole soutěže upevnil svoje vedoucí postavení v tabulce s 23 body. Následují Čerčany 16 bodů, Postupice 15 bodů, Divišov 14 bodů. Tabulku zatím uzavírá Benešov s 10-ti body, ale v 3. kole zbývá ještě dohrát čtyři zápasy. Další kolo se hraje až 20. března v Postupicích.

Aby volejbalu v Kácově nebylo málo, v neděli se zde dohrávalo 2. kolo okresní soutěže žen. Vzhledem k tomu, že v prosinci se družstvo Ondřejova ze zdravotních důvodů nemohlo zúčastnit turnaje v Uhlířských Janovicích, dohrávají se jeho zápasy jednotlivě. V neděli tedy přijely do Kácova ženy z Ondřejova. Po vyrovnaném prvním setu, který vyhrál Ondřejov (25:19), se domácí družstvo vzpamatovalo a dokázalo v druhém setu zvrátit vývoj utkání a vyrovnalo stav na 1:1 (25:19). V rozhodující třetí zkrácené sadě pak dotáhlo družstvo domácích děvčat zápas do vítězného konce (15:11) a vychutnalo si tak svoje první vítězství v soutěži. Další kolo se koná 31. ledna v Uhlířských Janovicích a současně v Čáslavi.

Pro nově zrekonstruovanou kácovskou sokolovnu to byla další zkouška, tentokrát na okresní úrovni, a domácím družstvům se tentokrát dařilo. Sokolovnu nyní kromě pravidelných tréninků a školní výuky čeká také plesová sezona, která začíná tradičním plesem hasičů 23. ledna.

Zdroj:Petr Křen